25. Akbank Caz Festivali Özel: Festival 25. yılını "İllüstrasyonlarla Akbank Caz Festivali`nin 25 Yılı" ile kutluyor.

<span style="color: rgb(183, 33, 38);">25. Akbank Caz Festivali Özel:</span> Festival 25. yılını "İllüstrasyonlarla Akbank Caz Festivali`nin 25 Yılı" ile kutluyor.

Festival sonbaharı yaklaşırken Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden Akbank Caz Festivali, bu yıl 25. yaşını kutlayacak. 21 Ekim - 1 Kasım 2015 tarihleri arasında şehri cazın farklı renkleriyle kucaklayacak Akbank Caz Festivali, 25. yılında sanat ve müziği birleştiren farklı bir projeye imza atıyor.

* * *

Bant Mag küratörlüğünde aralarında Sadi Güran, Sedat Girgin, Saydan Akşit, Can Çetinkaya, Naz Tansel, Burak Dak, Asuman Tanyaş, Duygu Topçu ve Ethem Onur Bilgiç’in yer aldığı dokuz ünlü illüstrasyon sanatçısının çalışmalarıyla hazırlanan "İllüstrasyonlar ile Akbank Caz Festivali`nin 25 Yılı" projesi, festivalin 25 yıllık tarihine sanatsal bir pencereden retrospektif bir bakış sunuyor. Akbank Caz Festivali’nin çeyrek asırlık geçmişine ışık tutan projede, festivale konuk olmuş efsanevi müzisyen ve grupların illüstrasyonları yer alıyor.

* * *

Akbank Sanat’ın sosyal medya hesapları üzerinden 25 Ağustos - 15 Eylül 2015 tarihleri arasında, her gün bir sanatçının illüstrasyonunun yayınlanacağı portre serisi #AkbankCaz25 hashtag’i üzerinden izlenebilecek. Proje kapsamında Akbank Sanat Instagram sayfasını takip edip, beğendikleri illüstrasyonu @akbanksanat, #AkbankCaz25 etiketiyle instagram hesaplarında paylaşanlar, birbirinden değerli illüstrasyon sanatçılarının hazırladığı portrelerin imzalı özel baskılarını kazanma şansı yakalayabilecekler.

Cazkolik.com / 26 Ağustos 2015, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.