Spotify müzikseverlerin en çok ihtiyacı olan özelliği hizmete soktu

Spotify müzikseverlerin en çok ihtiyacı olan özelliği hizmete soktu

Spotify'ın en çok beklenen özelliklerinden biri hayata geçiyor: Spotify, Türkiye dahil dünya genelinde tüm ücretsiz (free) ve premium Spotify kullanıcıları için kolay, interaktif ve paylaşılabilir bir deneyim olan şarkı sözlerini okuyabilme özelliğini duyurdu.

 

Spotify bu özelliği hayata geçirmek amacıyla kullanıcılar için Spotify’daki geniş şarkı arşivinin büyük kısmına uygulama içi erişim sağlamak üzere Musixmatch ile işbirliği yaptı.

 

 

İşte şarkı sözleri özelliğini bulmak için izleyeceğiniz adımlar:

 

 

Spotify mobil uygulamasında

 

- Şarkının “Şu Anda Çalan Görünümü”ne dokunun.
- Dinlerken, ekranı aşağıdan yukarı doğru kaydırın.
- Bu son adımla birlikte şarkı çalarken eş zamanlı olarak akan şarkı sözlerini takip edebilirsiniz.
- Paylaşmak için şarkı sözleri ekranının altındaki “Paylaş” ikonuna tıklayın, sonrasında paylaşmak istediğiniz şarkı sözlerini ve hangi platformda paylaşmak istediğinizi seçin.

 

Spotify masaüstü uygulamasında

 

Şarkı çalarken “Şu Anda Çalan” çubuğundaki mikrofon ikonunu tıklayın. İşte bu kadar! Şarkı çalarken eş zamanlı olarak akan şarkı sözlerini takip edebilirsiniz.

 

SpotifyTV uygulamasında

 

- Şarkının “Şu Anda Çalan Görünümü”nü açın.
- Sağ köşedeki “şarkı sözleri butonu”na gidin ve şarkı sözleri deneyimini etkinleştirmek istiyorsanız tıklayın.
- Özellik etkinleştiğinde, çalan şarkının şarkı sözlerini ekranda görebilirsiniz.

 

Dinleyiciler, dünyanın dört yanındaki şarkı sözlerine erişebilmelerine olanak sağlayan bu özellikle, artık sevdikleri müzik ve sanatçılarla daha derin bir bağ kurabilecek ve şarkı sözlerinin gücüyle her şarkının ardındaki derin anlamı keşfedebilecek.

 

Şarkı sözleri özelliği, milyonlarca müzikseverin sevdikleri müzik ve sanatçılarla daha derin bir bağ kurabilmesi için iOS ve Android cihazlarda, masaüstü bilgisayarlarda, oyun konsollarında* ve TV'de kullanıcıların erişimine hazır.

 

Şarkı sözleri özelliği hakkında daha fazla bilgi edinmek için Spotify’ın blog sayfası For the Record’a göz atabilirsiniz.

 

Şarkı Sözleri özelliği; FireTV Samsung, Roku, LG, Sky ve Comcast dahil olmak üzere Android TV ile birlikte Playstation 4, Playstation 5 ve XBox One'da da kullanıcıların erişimine hazır.

 

Cazkolik.com / 18 Kasım 2021, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.