"Türk Caz Standartları Enstitüsü" TRT 2’de başlıyor

"Türk Caz Standartları Enstitüsü" TRT 2’de başlıyor

TRT’nin kültür sanat kanalı TRT 2, Türkiye’de caz müziğin öyküsünün konuk olan caz müzisyenleri üzerinden anlatılacağı yeni bir televizyon programına başlıyor.

 

Türk caz müziğine damga vuran isimleri konuk edecek program “Türk Caz Standartları Enstitüsü” adını taşıyor ve 10 Aralık Cuma akşam saat 20.00’de TRT 2’de başlıyor.

 

Afrikadan göç edenlerin Afro Amerikalıların müziği olarak 19. yüzyılın sonu ile 20. yüzyılın ilk yıllarında başlayarak kısa sürede dünyaya yayılan caz müziğinin Türkiye’deki öyküsü konuk olan müzisyenler üzerinden ele alınarak canlı kaydedilen müziklerle dinlenirken aralarda konuk olan yorumcular da gerek caz tarihinden gerek konuk olan sanatçıları yorumlayarak programlara katkıda bulunacak.

 

Uzun bir seri olması planlanan “Türk Caz Standartları Enstitüsü” programının kaydedilen ilk bölümlerinde Önder Focan, Tuluğ Tırpan, Cenk Erdoğan, Şenay Lambaoğlu, Baki Duyarlar ve Anıl Şallıel gibi sanatçılar konuk oldu, müzik tarihçileri, eleştirmenleri ve yazarlar da dönemler ve konuk sanatçılara dair görüşleriyle katkıda bulundu.

 

 

“Türk Caz Standartları Enstitüsü” programının ilk konuğu Ferit Odman

 

 

“Türk Caz Standartları Enstitüsü” ilk bölüm konuğu caz davulcusu ve besteci Ferit Odman programda kendi eğitim sürecini ve enstrümanıyla ilişkisini, caza nasıl başladığını ve yayınladığı albümleri anlatacak. Odman’a bu ilk bölümde müzisyen dostları trompetçi Barış Doğukan Yazıcı, piyanist Uraz Kıvaner ve kontrbasçı Ozan Musluoğlu müzisyen ve yorumcu olarak eşlik edecek. 10 Aralık Cuma akşamı yayınlanacak ilk bölümün yorumcu konuğu ise Cazkolik.com editörü ve caz yazarı Feridun Ertaşkan olacak.

 

Cazkolik.com / 09 Aralık 2021, Cuma

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X