Türk müzik grupları Londra Caz Festivali'nde

Türk müzik grupları Londra Caz Festivali'nde

Dünyanın prestijli festivallerinden Londra Caz Festivali alternatif Türk müziğin farklı dönemlerinden önde gelen dört isim ve topluluğun yer alacağı 'Istanbul Psychedelic' konserleri kapsamında bu yıl psychedelia efsaneleri BaBa ZuLa, Moğollar, İlhan Erşahin ve 2018 yılı Montreux Jazz Festival Talent Award sahibi Islandman'ı ağırlamaya hazırlanıyor.

 

İstanbul Kültür A.Ş.'nin desteğiyle İstanbul'da farklı lokasyonlarda kaydedilen etkileyici performanslar, 21 Kasım'da Londra Caz Festivali kapsamında gerçekleşecek online etkinlikte izlenebilecek. Festival bu sene pandemi nedeniyle, başka birçok festival ve etkinlik gibi, online platforma taşındı.

 

Kariyerlerinin 55. yılını kutlayan Türkiye müzik tarihinin efsanevi gruplarından Moğollar'ın performansı, Aralık ayında yayınlanacak yeni albümün de habercisi! Dünyaca ünlü Artone Studio'larında, direct - to - disc teknolojisiyle kaydedilen 'Anatolian Sun Pt. 1 Pt. 2', grubun konser performanslarına en yakın kayıtlar olma özelliği taşıyor. Herhangi bir düzenleme yapılmadan tek seferde ve tümü canlı kaydedilen albüm, Gülbaba Records, Night Dreamer Records etiketiyle 11 Aralık'ta plâk formatında ve dijital olarak yayınlanacak.

 

Cazkolik.com / 09 Kasım 2020, Pazartesi

 

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.