Türkiye'nin ilk ve tek bale festivali zengin bir şölen vaadediyor

Türkiye'nin ilk ve tek bale festivali zengin bir şölen vaadediyor

Türkiye'nin ilk ve tek bale festivali “19. Uluslararası Bodrum Bale Festivali” bu yıl da zengin bir program vaadediyor.

 

Bodrum Kalesi’nde gerçekleşecek festivalde dünya ve Türkiye prömiyerleri gerçekleştirilen ve seyirciden büyük beğeni alan eserlerin yanı sıra yabancı konuk topluluğun sahneleyeceği eserin de içinde bulunduğu yedi temsil sahnelenecek.

 

 

19. Uluslararası Bodrum Bale Festivali 6 Ağustos Cumartesi akşamı saat 21.30’da tüm dünyada tanınan İspanyol Aida Gomez Dans Topluluğu’nun Flamenko gösterisi “Carmen” ile başlayacak.

 

Önemli klasik bale eserlerinden “Romeo ve Jüliet” balesi 9-10 Ağustos (Salı-Çarşamba) akşamları saat 21.30’da seyirciyle buluşacak.

 

 

13 Ağustos Cumartesi saat 21.30’da sanatseverler aynı akşamda bir bale ve bir modern dans gösterisi izleme fırsatını bulacak.

 

"Gece" ve "Bach Alla Turca" eserlerinde İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Sülün Duyulur, Doruk Demirdirek, Aslı Çilek, Selahattin Erkan, Burcu Olguner, Dolun Doyran, Çisil Bozcaada, Çağın H.Özideş ve Sertan Yetkinoğlu sahne alacak.

 

İnsanların birbirleriyle karşılaşmaları sonucu ortaya çıkan aşk, nefret, şüphe, güven ve yalnızlık gibi hisler “Gece”de balenin zarafetiyle sahneye aktarılacak.

 

Festival programı kapsamında Devlet Opera ve Balesi prodüksiyonu olan “Hamlet” 16 Ağustos Salı saat 21.30’da izlenebilecek.

 

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin genç ve dinamik grubu Modern Dans Topluluğu 19 Ağustos Cuma akşamı saat 21.30’da İstanbul (MDTist)’in “Güldestan” eseri ile festivalin kapanışı yapılacak.

 

Biletler www.biletinial.com ve www.operabale.gov.tr adreslerinden alınabilir.

 

Cazkolik.com / 07 Temmuz 2022, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.