Uzun bir yolculuğun ilk müzikleri... Arnuk ilk EP çalışmasını yayınladı

Uzun bir yolculuğun ilk müzikleri... Arnuk ilk EP çalışmasını yayınladı

Gitarda Akif Cihan Yerlioğlu, bas gitarda Berat İşçioğlu ve davulda Berkay Küçükbaşlar'dan oluşan üçlü Arnuk adıyla çıktıkları yolda kayıtlarda kendilerine katılan trombonda Işık Üstündağ ve tuşlu çalgılarda Ozan Tekin ile beraber kaydettikleri ilk EP çalışmasını kendi adlarıyla yayınladı.

 

Arnuk, yağmur yağdıktan sonra ıslanarak iyice gevşeyen toprağa verilen bir isim. Topluluğun bu anlama atfettiği bir karşılık var mı bilmiyoruz ama dinlediğimiz müziklerin hikâyesi, gitar çalan Akif'in doktora çalışması sırası günlerini geçirdiği kütüphanenin yöneticisi olan arkadaşı Berkay'a üzerinde çalıştığı müzikleri dinletmesiyle başlayan bir yolculuk.

 

"S'nin Şarkısı, "Bulanık Sular", "Masal" ve "Köprüde" isimli 4 şarkıdan oluşan bu ilk EP caz, rock ve folk tınılarından oluşan bir kayıt.

 

Düşünülmüş, tasarlanmış, dikkatle kurgulanmış parçalar isimleriyle örtüşen duygulara sahip. Tümü enstrümental olan müziklerin kendine has bir duygusu olma yolunda bir parçada trombonun, diğerlerinde gitarın önemli işlevi var. Yetmişlerin senfonik rock müziklerine ait bir tür retro hissi olduğunu da söylemek mümkün. Umarız önümüzde dinleyeceğimiz daha fazla yeni çalışma olur zira müzikte melodramatik/melânkolik işçilik uzun bir yolculuktur. Müzikal arşivimizde bu alanda yapılacak daha fazla kayda ihtiyaç var, Arnuk bu alanda güzel bir başlangıca imza atmış.

 

Arnuk EP'sini tüm dijital platformlardan dinleyebilirsiniz.

 

Cazkolik.com / 31 Mayıs 2021, Pazartesi

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X