WhatsApp'a gelen yeni özellikler hayatı ve işleri kolaylaştıracak

WhatsApp'a gelen yeni özellikler hayatı ve işleri kolaylaştıracak

WhatsApp bugünden itibaren kurduğumuz ve/veya içinde yer aldığımız gruplara ek olarak, kullanıcılara ve grup yöneticilerine daha fazla kontrol imkanı sağlayan "Topluluklar" adını verdiği bir özelliği kullanıma sundu.

 

 

Topluluk içinde topluluk

 

 

WhatsApp’ın yeni "Topluluklar" özelliği sayesinde WhatsApp içinde alt grup sohbetlerine de sahip olan büyük topluluklar oluşturmak mümkün olacak ve topluluğun tamamına gönderilen duyurular kolayca okunabilecek.

 

WhatsApp "Topluluklar" özelliği ile birlikte okul, aile, iş veya mahalle gibi gruplar altında toplanan kullanıcılar, artık birçok grubu tek bir çatı altında toplama fırsatına sahip olacak.

 

"Topluluklar" özelliği sayesinde kullanıcılar, topluluğa gönderilen duyurulardan kolayca haberdar olabilecek. WhatsApp, getirdiği yeni özelliklerle birlikte kullanıcıların, kendileri için önemli olan konularda daha büyük oluşumlar altında toplanabilmelerini amaçlıyor.

 

Topluluklar özelliği aynı zamanda yöneticilere daha geniş kontrol imkanları sunuyor. Topluluk üyelerine gönderilen duyuru mesajlarını belirlemenin yanı sıra, yöneticiler "Topluluklar"a dahil edilecek gruplara ve kullanıcılara da karar verme yetkisine sahip olacak.

 

Kullanıcılar Android'de sohbetlerin üst kısmında, iOS'ta ise alt kısımda yer alan yeni "Topluluklar" sekmesi aracılığıyla bu özelliğe erişebilecek, sıfırdan yeni bir "Topluluklar" oluşturabilecek veya mevcut grupları "Topluluklar"ına ekleyebilecek.

 

Bir topluluğa katılan kullanıcı, mevcut gruplar arasında kolayca geçiş yapabilecek ve yöneticiler tarafından topluluktaki kullanıcılara gönderilen duyuruları okuyabilecek.

 

 

Topluluklar yeni özelliklerle geliyor

 

 

Birbirine bağlı toplulukların kendi aralarında iletişim kurmak için daha özel ve güvenli yollara duydukları ihtiyaçtan yola çıkan WhatsApp, "Topluluklar" ile birlikte platforma yenilikler de getiriyor.

 

Yeni gelen özelliklerden biri tüm kullanıcılar çevrimiçi durumunu gizleme ve grubun tamamına bildirim gitmeden sessizce gruptan ayrılma imkanı elde edecek.

 

Ayrıca, grupta konuşulanların gizliliğinin korunması adına WhatsApp Topluluklar'daki Yöneticiler, gönderilen duyuru mesajları ve dahil edilecek grupları kararlaştırma yetkisine de sahip olacak.

 

Kısa süre önce mesajlara emoji ile tepki verme özelliği; grup yöneticilerine mesaj silme yetkisi verilmesi; dosya paylaşımının 2 gigabayta kadar olan dosyaları destekleyecek şekilde artırılması ve 32 kişiye kadar tek dokunuşla sesli arama seçeneğinin getirilmesi gibi özellikleri kullanıma sunan WhatsApp, Grupları ve Topluluklar’ı daha da güçlendirecek yeni özelliklerin de yakın dönemde kullanıma sunulacağını açıkladı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, yeni gelen özelliklerle birlikte sohbet içi anketler düzenlemek ve aynı Grup veya Topluluk’ta bulunduğunuz kullanıcıların bir konu ile ilgili genel görüşünü öğrenmek mümkün olacak. Ayrıca, daha geniş kitleleri bir araya getirmeyi hedefleyen WhatsApp, 32 kişiye kadar görüntülü arama yapmaya ve 1024 kullanıcıya kadar grup oluşturmaya imkan tanıyacak.

 

Cazkolik.com / 03 Kasım 2022, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.