Yıllar sonra Bebel Gilberto'dan nihayet yeni bir albüm geldi

Yıllar sonra Bebel Gilberto'dan nihayet yeni bir albüm geldi

Brezilya müziği denince akla gelen ilk seslerden Bebel Gilberto ilk solo çıkışını 1986 yılında yapmıştı. Türkiye'de tanınması biraz daha sonra, doksanlara denk gelen Gilberto özellikle "Tanto Tempo" albümüyle sadece Türkiye'de değil dünya çapında isme sahip oldu.

 

Zamanın akışını unutturan tembel romantik söyleyişi, ritmi bedenin salınımına göre ayarlayan tarzıyla Brezilya müziğinde tüm zamanların en çok satan isimlerinden birine dönüştü. Sadece iyi bir ses değil iyi bir besteciydi. "Tanto Tempo" albümü zamanla bir klasiğe dönüştü.

 

Ardından, her albümü sonrası yaptığı gibi orijinal albümü remix çeşitlemeleriyle süsleyen Bebel 2004 yılında kendi adını taşıyan albümle dinleyicisinin karşısına çıktı.

 

Yıllar sonra yeni albüm "Agora" çıktı

 

Yaz aylarının, manzaralı klüplerin, tatil yöresi gün batımlarının değişmez müziklerine imza atan Bebel Gilberto aradan geçen altı yılın ardından 21 Ağustos günü yeni çalışması "Agora"yı yayınladı.

 

Uzun bir kariyere rağmen aslında az sayıda albümü olan sanatçı yeni çalışması "Agora"yı tam salgın günleri çıkardı. Çok sayıda Grammy adayı olan tecrübeli sanatçı müziğine elektronik unsurları da katmasıyla biliniyor.

 

54 yaşındaki sanatçının yeni çalışması "Agora" kendisini ünlü yapan "Tanto Tempo"yu aşar mı bilmiyoruz ama aradan geçen yılların sesindeki yansımalarını hissetmek mümkün.

 

Dünya çapında çok sayıda hayranı olan Bebel Gilberto'nun yeni bir albüm çıkarması hayranlarını şüphesiz mutlu edecektir.

 

Cazkolik.com / 24 Ağustos 2020, Pazartesi

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.