Zorlu PSM touché'de cazla dolu yeni sezon başlıyor... Eylül ayında kimler sahnede olacak?

Zorlu PSM touché'de cazla dolu yeni sezon başlıyor... Eylül ayında kimler sahnede olacak?

 

Fotoğraftaki davetkâr caz atmosferi

 

 

Açıldığı günden itibaren İstanbul caz sahnesinin merkezlerinden birine dönüşen Zorlu PSM touché, yeni sezonda da caz gündemini yakından takip etmemizi sağlayacak.

 

Zorlu PSM'nin dinamik atmosferinde kapısından içeri girdiğiniz anda cazın kokusunu içine çekebildiğiniz devasa metropolün az sayıda caz klüplerinden touché, bu sezon da sayısız sanatçının ve dinleyicinin heyecanına ortak olacak.

 

 

Yeni sezonun ilk ayında touché'de hangi sanatçıları izleyeceğiz?

 

 

Avrupalı caz şarkıcısı Simon Kopmajer ile 16 Eylül akşamı sezonu açacak Zorlu PSM touché, Eylül ayı boyunca Türk caz sahnesinin önde gelen isimlerini ağırlamaya devam edecek. Kopmajer hakkındaki özel haberimizi bu linkten okuyabilirsiniz.

 

 

"Birbirimizi çözmüşüz sanki, ezelden yalnız mışız, ikna olmuşuz galiba"

 

 

Geçen sene "Uzaktan" isimli albümünü yayınlayan Fikri Karayel, Jazz Ensemble projesiyle 17 Eylül akşamı touché'de olacak. Albüme adını veren şarkısında Billie Eilish'in "everything i wanted" şarkısındaki derin 'bass beat'lere benzeyen saykodelik ritmiyle dikkat çeken Karayel sözleriyle de yeni nesil şarkıcıların yaklaşımlarını anlatıyor. İlk albümü "Zor Zamanlar"ın ardından verimli bir dönem geçiren sanatçı son dönemin dikkat çeken şarkılarına imza attı. Genç pop sanatçısının Jazz Ensemble projesini merak edenler 17 Eylül akşamı touché'de yerini ayırtsın.

 

 

Cem Tuncer ile Alright!

 

 

Türkiye caz sahnesinin usta gitaristi, besteci, aranjör ve film müzikleri yapımcısı Cem Tuncer yaratıcılığını çok yönlü kayıt altına alan sanatçılardan. 2019 yılında yayınladığı "Alright!" albümüyle cazdaki geniş birikiminin bir kısmını kaydeden ve yeni albümleri için dinleyicisini bekleme odasına alan Tuncer, 22 Eylül akşamı touché'de, trompette Barış Doğukan Yazıcı, tenor saksofonda Engin Recepoğulları, basta Alper Yılmaz ve davulda Ediz Hafızoğlu ile tanınmış caz klasikleri ve kendi besteleri arasında caz dinleyicisini gece boyu yolculuğa çıkaracak.

 

 

Sarp Maden 4 touché'de

 

 

touché'de Eylül ayının ikinci gitar ustası 23 Eylül gecesi izleyeceğimiz Sarp Maden. Bu yıl yeni çalışması "House by the Lake"i yayınlayan Maden, gitar soundunun memleket sathındaki en yaratıcı sonik alaşımlarını üreten isimlerden. Maden, piyanoda Ercüment Orkut, basta Alper Yılmaz, davulda Derin Bayhan'dan oluşan ekibiyle touché'de olacak.

 

 

Yeni sezonun ilk Selen Beytekin buluşması

 

 

Selen Beytekin caz klüplerinin aranan seslerinden. 24 Eylül akşamı touché'de etkileyici bir müzisyen grubu Beytekin'in sesine eşlik edecek. Şenova Ülker trompette, Ercüment Orkut piyanoda, Alper Yılmaz basta ve Ekin Cengizkan'ın davulda olacağı gece, Beytekin'den dinlemeyi sevdiğimiz caz klasikleriyle dolu olacak.

 

 

Eylül ayının kapanışını Ercüment Orkut solo projesiyle yapacak

 

 

"Low Profile" ve "Persona" albümlerinde yer alan orijinal bestelerini solo olarak seslendirecek olan Orkut, İstanbul caz sahnesinin 30 Eylül akşamı izleyeceği az sayıda, hatta belki de tek solo piyano gecesine imza atacak. Kesinlikle not alınması gereken bir performans olacak.

 

Cazkolik.com / 12 Eylül 2022, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.