061 / Konu: Özel Gereksinimi Olan Çocukların Eğitimi, Konuk: Av. Işıl Bağatur

061 / Konu: Özel Gereksinimi Olan Çocukların Eğitimi, Konuk: Av. Işıl Bağatur

Önemli Not: Radyo Cazkolik programlarını iPhone ve iPad`ler ile Android işletim sistemli cep telefonlarında ek bir uygulama olmadan dinleyebilirsiniz.


Bu hafta Ahmet Erözenci stüdyosunda olağanüstü bir insanı, avukat sayın IŞIL BAĞATUR`u ağırlıyor. Olağanüstü olarak nitelendirmemizin nedenini programı dinleyince anlayacak ve eminiz hak vereceksiniz. Işıl Hanım ikinci çocuğu Ege doğduğunda kısa süre içinde Ege`deki farklılık dikkatini çeker. Doktorların `Ağır Mental Retardasyon` dediği engellilik karşısında kişisel bir yıkım değil, Ege`nin kendisini yeniden eğittiği bir sürecin mücadelesi içinde bulur. Bir anlamda, kaderine teslim olan değil onunla yüzleşen biri olmayı tercih eder. Işıl Bağatur şu anda engelli hakları üzerinde uzmanlığı olan, bu konuda çok sayıda sivil ve resmi projenin içinde çalışan bir avukat. Özel gereksinimi olan engelli çocukların eğitimi konusunda Işıl Hanım Radyo Cazkolik dinleyicilerine hayata çok başka bir açıdan bakmanın nasıl olduğunu anlatıyor.

Programcımıza mail göndermek için tıklayın.

Radyo Cazkolik / 21 Ağustos 2012, Salı

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Ahmet Erözenci

 • Instagram
 • Email

YORUMLAR

 • Ege ile yaptığı yolculuğun her aşamasında yapılması gerekenleri yapmaktan geri durmayan, hayata dört elle sarılmaktan vazgeçmeyen Işıl"ın bu zorlu sınavından hepimizin ders çıkarması gereken bir sabır, azim ve direnç öyküsü var. Çok büyük sorunlarım var demeden önce daha büyük zorluklarla baş edenlere bakıp örnek almalıyız. Ege ve Işıl"ın şahsında farklı çocuklar ve ailelerinin öyküsünü kamuoyu ile paylaştığınız için kutluyoruz.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Sayın Işıl Bağatur’un söyleşisi Down sendromlu kardeşi olan biri olarak bana başlangıçta yaşadıklarımızı anımsattı. Benim kardeşimi bugünkü kanunlar olmadan normal okula kabul eden okul müdürü ve onun sorumluluğunu alan ve kardeşimin okuma yazma öğrenmesini sağlayan öğretmenini burda saygıyla ve sevgiyle anmak istiyorum. Günümüzde bu konunun kanunlarla desteklenmeye başladığını duymak umut verici. Kendisine özel eğitim gerektiren çocuklar için yürütttüğü çalışmaları için çok çok teşekkür ediyorum, yolu açık olsun. Size de bu konuyu gündeme getirdiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Çok etkilendiğim bir söyleşi. İzninizle, yararlanabilecek kişiler için bir mail grubumda program linkini paylaşacağım. Hiçbir çocuk ziyan olmasın. Allah insanı evladı ile sınamasın, ama görünen o ki, Işıl Hanım bu imtihanı sadece Ege için değil, benzer durumdaki tüm çocuklar için başarıyla vermiş. Tebrikler ve sonsuz teşekkürler.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Bence bu tür eğitici konulara daha çok yer verilmesi gerekiyor.Işıl Bağatur"un oğlunu ""Allahın kendisine verilmiş bir hediye ""olarak görmesi çok etkileyici.Hepimizin bu fikir ile hareket etmesi gerekiyor. Özürlü çocuklarımızı bir sorun olarak değilde bir melek olarak görmek gerektiğini öğrendik. Çok öğretici ve çok duygulu bir konuşmaydı. Bu tür proğramlara daha sık yer verilmesi gerekiyor.Emeği geçen herkese çok teşekkürler.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.