088 / Konu: Öğretmenler Haftası, Konuk: Melahat Özen

088 / Konu: Öğretmenler Haftası, Konuk: Melahat Özen

Önemli Not: Radyo Cazkolik programlarını iPhone ve iPad`ler ile Android işletim sistemli cep telefonlarında ek bir uygulama olmadan dinleyebilirsiniz.


Ahmet Erözenci, bu hafta programında Öğretmenler Günü onuruna ilkokul öğretmeni Sayın Melahat Özen`i ağırlıyor. Bir Cumhuriyet öğretmeni olan Sayın Özen, anıları ve eğitime yönelik düşünceleri ile bize ve geleceğe adeta bir mektup bırakıyor.

Programcımıza mail göndermek için tıklayın.

Radyo Cazkolik / 26 Kasım 2013, Salı

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Ahmet Erözenci

 • Instagram
 • Email

YORUMLAR

 • Sevgili Öğretmenim, Duygusal açıdan zor bir dönem geçirmekte olduğum için biraz geç dinleyebildim sizi. Emeğiniz beraberinde, örnek duruşunuz, bize benimsettiğiniz değerler, kavramlar yaşam boyu yol gösterici oldu bize. Eksik hiçbir şey yoktu. Şimdilerde yaz-boz tahtası haline getirilen eğitim sisteminin ne sonuçları hedeflediği ortada. Sizin ve Bekir öğretmenimizin ellerinden sevgi ve saygı ile öperim. Sevgili Ahmet, sana çok teşekkürler. Çok duygulanarak dinledim bu programı. Hem mavi önlüklerimiz, hem de o meşhur yerli malı haftamız... ne güzel çocukluk anılarımızdı.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Ahmet bey, yayınlamış olduğunuz bu muhteşem röportajınızı dinledikten sonra, sizin ve sizler gibi nice insanı yetiştiren bu kuşak öğretmenlerin öğrencilerinin ne kadar şanslı olduğunuzu bir kez daha anlamış oldum. Öğretmeniniz de anlattıkları ile o vakur, ilkeli ve prensipli duruşunu bizlere geçirdi. Evet bu öğretmenler elleri öpülesi öğretmenlerimiz. Çünkü sadece verilen müfredat çerçevesinde değil dört dörtlük insan yetiştirmek için çok uğraş verip büyük fedakarlıklarda bulunmuşlar. Ellerine ve emeklerine sağlık diyerek saygıyla ellerinden öpüyorum. Pakize Yurdakul

  Bu Yoruma Cevap Yazın »
 • Sevgili Ahmet bey, Melahat Ozen ogretmen"le yaptiginiz soylesi tek soz ile muhtesem idi. Nerede o eski ogretmenler, Ataturk ilkeleri ile cesur, uygar, prensip sahibi ve aydinlik nesil yetistiren, her ogrenciye esit ilgi ve emek veren, sizin degiminizle "yol acan" ogretmenler...Melahat ogretmen"in erdemi, bugunki yozlasmis egitim sistemine bile elestiri getirmek yerine kendini yuceltmemek adina sessiz kalmasi ile betimlendi. Sagolasin eli opulesi Mehat Ozen Ogretmen. Ogrenciniz olmak isterdim. Saygi ve sevgi ile ellerinizi opuyorum.

  Bu Yoruma Cevap Yazın »

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.