Bozcaada Caz Festivali 2020 - Keşif - Çeşitli Sanatçılar

Space Goats | 2020
Çeşitli Sanatçılar Bozcaada Caz Festivali 2020 - Keşif

Müzisyenler:
Çağrı Sertel - Klavye (1, 5)
Sarp Maden - Synthesizer (2)
Ercüment Orkut - Piyano (4)
Emir Ersoy - Piyano, Rhodes (6)
Mustafa Haybat - Piyano (7)
Alp Ersönmez - Bas (1, 7), Geri Vokal (7)
Alper Yılmaz - Bas (2, 4)
Caner Üstündağ - Bas (6)
Volkan Öktem - Davul (1, 2, 4, 6, 7), Perküsyon [Tef/Tamburin] (7)
Seçil Akmirza - Vokal (1)
Cenk Erdoğan - Akustik Gitar (3)
Caner Güneysu - Akustik Gitar (7)
Mustafa İpekçioğlu - Buzuki (7)
Abbas Karacan - Perküsyon (7)
Doğukan Çokşeker - Geri Vokal (7)

Parça Listesi:
1. Beşik (Alp Ersönmez, Seçil Akmirza) (4:46)
2. Cazadabo (Sarp Maden) (6:23)
3. Polente Feneri (Cenk Erdoğan, Deniz Mahir Kartal) (4:03)
4. Mira (Volkan Öktem) (5:55)
5. Geçer (Çağrı Sertel) (3:04)
6. Lefkofris (Emir Ersoy) (5:23)
7. Vahit (Elif Pıtırlı) (3:45)
Toplam Süre: 33:19

Sözler: Sibel Köse (1), Elif Pıtırlı-Doğukan Çokseker (7)
Besteleyen: Alp Ersönmez (1), Sarp Maden (2), Deniz Mahir Kartal (3), Volkan Öktem (4), Çağrı Sertel (5)
Düzenleyen: Alp Ersönmez (1), Sarp Maden (2), Deniz Mahir Kartal-Alp Ersönmez (3), Ercüment Orkut (4), Çağrı Sertel (5), Mustafa Haybat (7)

Mixing:
Erim Akman (1), Mehmet Uğur Memiş (2), Deniz Mahir Kartal (3), Erim Akman (4, 7), Çağrı Sertel-Feryin Kaya (5), Emir Ersoy (6)

Mastering: Cem Büyükuzun

Kapak Tasarımı, İllüstrasyon: Sedat Girgin

Albüm Hakkında:
3dots, Alp Ersönmez, Doğukan Çokşeker ve Volkan Öktem'in kurucusu olduğu, Londra, Berlin ve İstanbul menşeili prodüksiyon şirketi Space Goats'un yayınladığı ilk albüm.

Yaratıcılarının Kaleminden Şarkıların Hikayeleri:

Seçil Akmirza & Alp Ersönmez (Beşik): Bu parçayı ailemize gelecek ilk çocuğa yazmıştım. Ağabeyimin oğlu Ömer doğduktan sonra da tamamen tesadüf eseri "Beşik"in ilk kaydına onun sesini koymuştum. 2018’deki Bozcaada Caz Festivali’nde ise Seçil ile ilk kez bebek müjdemizi tüm arkadaşlarımızla  paylaşmıştık. Bozcaada’nın esintisine çok uygun olduğunu düşündüğümüz ‘Beşik’i bu yüzden albüme çok uygun gördük. Bozcaada ve "Beşik" birbirlerine çok güzel uydu.

***

Sarp Maden (Cazadabo): Bozcaada’da geçirdiğim zamana dair bir parça. Adı Bozcaada’nın bir anagramı. Adaya iki kere Bozcaada Caz Festivali’ne katılmak için gittim ve bunlardan bende kalan imgeler neşeli, tasasız günler, tatil, arkadaşlar, zamanın keyifli akışı oldu. Dolayısıyla parçanın havası da bunları yansıtıyor. Parçayı Kaş’taki ev stüdyomda besteleyip kaydettim. Alper Yılmaz bas gitar, Volkan Öktem davul çaldılar.

***

Deniz Mahir Kartal, Cenk Erdoğan (Polente Feneri): Çocukluğumdan beri pek çok anı biriktirdiğim Bozcaada’ya, Bozcaada Caz Festivali kapsamında tekrar gelecek olmak beni çok heyecanlandırmıştı. Bu haberi aldıktan hemen sonra solo çaldığım “KafaNar” performansına Ada’ya özel tınılar katmayı planlamıştım. Burnuma gelen şarap kokularını, tenime çarpan tatlı esintiyi, akşamüstü tam da güneş batmaya yüz tuttuğunda ara sokakların birinde küçük bir balıkçıda geceye başlamayı hayal ettiğimde kafamın içinde melodiler dönmeye baslamıştı. Bu şarkı o anıların, o melodilerin üzerine kurulmuştu. Festivalden sonra da performansın en değişmez bölümü olarak kaldı. Cenk Erdoğan’ın tam da bu anlattığım hislerdeki inanılmaz dokunuşlarıyla bendeki döngüsünü tamamladı. Artık dinleyen herkesin keyif alma zamanı! Bu şarkı ile nice anılarınız olsun!

***

Volkan Öktem (Mira): Bozcaada Caz Festivali’nde hem sahnede hem de sahne dışında çok keyifli anlar geçirmiştik, pandemiden dolayı festivalin olamayacağını duyduğumdaki üzüntüm bu yılın anısına yapılacak Bozcaada Caz Festivali Albümü’nde bir bestem ile yer alacağım için mutluluğa dönüştü. Daha önce kızım Mira için yapmış olduğum bestemin, Bozcaada’nın ve orada bulunduğum dönem içinde konakladığım Akvaryum Koyu’nun dingin ve doğal güzelliğine çok yakışacağını düşündüm. Süreçten dolayı bir araya gelemeden evlerimizde ayrı ayrı kaydettiğimiz şarkıda piyanoda Ercüment Orkut bas gitarda da Alper Yılmaz’ın harika yorumlarını dinleyebilirsiniz.

***

Çağrı Sertel (Geçer): Enstrümanımın başındayken dünyada olup biten ve tüm hayatı etkileyen ve tüm dengeleri alt üst eden bütün konuların düzeleceğine inandığım anlarda çıkmış bir parça. Çünkü sürekli “bu da geçecek”, “hepsi geçecek bunların ve tekrar düzlüğe çıkacağız birlikte” diyordum. Parçanın düzenlemesini yaparken de bir yandan Bozcaada Caz Festivali sırasında kaldığımız yerden Manastıra yani konser vermeye giderken, araçta camı sonuna kadar açıp ada rüzgarını soluduğum anları düşündüm . Ve ortaya en umutlusundan bir “Geçer” çıktı.

***

Emir Ersoy (Lefkofris): Aslında hissettiklerim parçaya değil, Bozcaada’ya karşı oldu. Yeni bir festival olmasına rağmen kısa zamanda çok sevilip tam büyümeye başlamışken Covid-19 sebebiyle yapılamayacak olması başta müzisyenler olmak üzere herkesi çok üzdü. Festival ruhunu yaşatmaya çalıştığınız bu sürecin bir parçası olmak benim için çok değerli bir an oldu. Aslında doğaçlama bir parça yapmıştım ama Latin müziğine dayanamayıp Volkan Öktem’in eklenmesi ve Caner Üstündağ’ın muhteşem riff’leri ile resmen yaz akşamı Bozcaada’da bir şarap tadımı havasına girdik. Parçanın finali ise hepimizin gaza gelip kayıt sonunda 2 ölçü fazla çalması yüzünden uzadı da uzadı. Bize de sizlere de güzel bir anı oldu.

***

Elif Pıtırlı (Vahit): Herkesin zihninde yer eden bazı anlar ve yerler vardır. Vahit’in Yeri, Bozcaada denince ilk akla gelen, keyifli anılar biriktirilen ve Bozcaada Caz Festivali ile çok özdeşleşmiş bir mekân. Oraya bir şarkı yazılsa nasıl olurdu denince kağıda dökülen kelimelerle başladı ‘Vahit’ parçası, bir gecede de yazılmış bulundu. Çok değerli müzisyenlerle çalışma imkânı bulduğum ve Bozcaada Caz Festivali bünyesinden çıkacak bu değerli projede olduğum için bir hayli heyecanlı ve mutluyum. Herkesin bir büyüğe danışırken aynı keyfi alarak dinlemesini umuyoruz.


Albümde Yer Alan Müzisyenler : Çağrı Sertel, Sarp Maden, Ercüment Orkut, Emir Ersoy, Mustafa Haybat, Alp Ersönmez, Alper Yılmaz, Caner Üstündağ, Volkan Öktem, Seçil Akmirza, Cenk Erdoğan, Caner Güneysu, Mustafa İpekçioğlu, Abbas Karacan, Doğukan Çokşeker, Deniz Mahir Kartal


Albüm Yayınlanma Tarihi : 28.08.2020


Albümdeki Parça Sayısı : 7


Albümdeki Müzisyen Sayısı : 15


Albüm Tipi : Albüm


Albüm Formatı : Dijital Platform


Albüm Süresi : 33:19


Web Sitesi : LinkYok


Bu Albümün Yer Aldığı Bazı Dijital Müzik MağazalarıBu albümle ilgili ek bilgiye sahipseniz ya da düzeltilmesini istediğiniz bir bilgi varsa, Beran Paçacı'ya iletebilirsiniz. ( )

BU ALBÜMÜ PAYLAŞIN