17 yıl sonra Natalie Cole hala "Still Unforgettable"

17 yıl sonra Natalie Cole hala "Still Unforgettable"

8 Grammy ödüllü, Amerikan Songbook tarihinin önemli kadın solistlerinden Natalie Cole 'babamın o büyük isminin altında ezilir miyim, bu işin altından kalkabilir miyim' diye korkmadan uzun yıllar önce bu işe kalktı ve kendi adını babasının isminin belki hemen yanına değilse de alt sıralara ticari olarak yazdırmayı başardı. Baktığınızda elinizdeki her veri bunu size söylüyor, satışlar söylüyor, müzik otoriteleri söylüyor, ee daha ne olsun!

İşin gerçeği Natalie Cole hiç bir zaman büyük Amerikan kadın caz vokallerinden biri değildir, olması da mümkün değil! Maalesef bu sesle olmaz! Diyebilirsiniz ki kimleri dinliyoruz, Cole'dan ne istediniz diye, evet, kimleri dinliyoruz ama bu sitede Billie Holiday, Etta Jones, Aretha Franklin'leri överken aynı kelimeleri Cole için sarfedersek işimizi doğru yapmamış oluruz diye düşünüyoruz. Bu ara kısmı kendi kanaatimiz olarak eklemiş olalım.

Albüme tekrar dönersek, aslında çok yeni değil, 2008'in Eylül ayında yayınlandı başta Amerika'da, bizim marketlerde satışa yeni çıkıyor, EMI duyurusunu yaptı, tüm müzik marketlerde bulabilirsiniz.

Albümde tam 15 parça var. İlk sırada yer alan "Walkin' My Baby Back Home"da babasıyla teknolojik bir düet yapıyor Natalie Cole. Albümün kalan tüm parçaları Amerikan Songbook tarihinin çok tanınmış ve sevilen parçaları; "Come Rain or Come Shine", "You Go To My Head", "Nice 'N' Easy", "Here's That Rainy Day", "But Beautiful"... gibi parçalar albümde sevenlerini bekliyor.

Bu albümü bir seri olarak kabul edersek eğer ilki 14 milyon adetten fazla satan albümün bu yeni versiyonunun kaç satacağını hep birlikte göreceğiz ama her halukarda çok çok iyi bir satış grafiği yakalayacağı kesin.

cazkolik.com / 19 Haziran 2009, Cuma


BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.