2009’un son, 2010’un ilk sürprizi Columbia Records’tan geldi!

2009’un son, 2010’un ilk sürprizi Columbia Records’tan geldi!

Haberi ilk Jazziz dergisinde gördük, gözlerimize inanamadık, Columbia Records’tan ve amazon.com’dan teyid ettik. Columbia Records ne kadar zamandır gerçekleştirmeyi arzu ettiği Miles Davis complete paketi nihayet koleksiyonerlere ve Miles fanlarına yakında satışa çıkaracağını duyurdu. Öncelikle amazon.com ile satışı üzerinden anlaşan Columbia amazon üzerindeki satışın 2010 Ocak ortalarında satışa çıkacağını duyurdu.

Peki bu paketin içinde neler var? Öncelikle koskoca bir tarih var, gerisi detay ama belirtelim tabii, Columbia etiketiyle çıkan 50 albüm 70 adet CD’de toplanmış, bu albümlerin kapakları da mini LP kapaklar olarak hazırlanmış, yani orijinal görüntüsü neredeyse hiç bozulmamış oluyor bu durumda. Elbette bu kadarla da kalmıyor, paketin içinde 250 sayfalık çok kıymetli bir kitap, içinde CD’lerde yer alan parçalarla ilgili tüm notları bulabileceğiniz bölümler yanısıra komple bir biyografi ve hepsinden önemlisi bir çoğu ilk kez gün ışığına çıkan bir çok fotoğraf. Peki başka ne var? Daha önce basılmamış bir konser DVD’si de pakete dahil; "Live in Europe ’67". Devamında, geçtiğimiz günlerde ayrı bir albüm olarak yayınlanan ve daha önce basılmamış 1970 tarihli "Isle of Wight" isimli kayıt, DVD’ye eklenmiş ve yine bir çoğu daha önce yayınlanmamış muhtelif konser kayıtlarından oluşan bonus materials.

Daha ne olsun! Tabii sorduğunuzu duyar gibiyiz, bunları sayıyorsunuz, iyi güzel de peki bu saydıkların kaç lira acaba diye! amazon.com satış fiyatı 328.49 $. Eğer koleksiyonerseniz Miles’ın bu çalışmasının koleksiyonunuzun en değerli parçalarından olacağı kesin, bu nedenle ne yapıp edip almak isteyeceğiniz bir çalışma. Sınırlı sayıda üretildiğini de unutmayın.

Cazkolik.com / 26 Aralık 2009, Cumartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.