Akbank Caz Festivali 30. yılını 30 özgün beste, 80’e yakın  sanatçı performansının yer aldığı özel bir albümle kutluyor

Akbank Caz Festivali 30. yılını 30 özgün beste, 80’e yakın  sanatçı performansının yer aldığı özel bir albümle kutluyor

Akbank Caz Festivali bu sene 30. yılını kutluyor. Festival, 30. yıl için Türkiye caz tarihine geçecek bir prodüksüyona imza atarak plâk baskısının da yer alacağı arşivlik bir albüm hazırladı. Uzun ve özenli çalışmanın dijital versiyonu Spotify, Fizy, Apple Music, Deezer, Tidal ve iTunes’unda aralarında bulunduğu 156 farklı dijital platformda 23 Ekim itibariyle bugün yayına girdi. Albümün 3 adet 180 gram vinil plâk ve 72 sayfadan oluşan arşiv niteliğindeki kitaptan oluşan boxseti ise 13 Kasımdan itibaren tüm müzik marketlerin raflarında yer alacak.

 

Dün, Bugün, Yarın

 

"Dün. Bugün, Yarın" başlığıyla yayınlanan albüm Türkiye caz tarihine ve İstanbul'a bir hediye. Albümde, Türkiye caz sahnesinin önde gelen 30 müzisyen ve grubun festivale, şehre ve bu döneme dair duygu ve düşüncelerinden ilham alarak hazırladığı, daha önce yayımlanmamış özgün bestelerine yer veriyor. 

 

Festivalin 30 yıllık tarihinde yer alan müzisyenler albümde buluştu

 

Organizasyonu ve içerik programlaması Pozitif işbirliğiyle gerçekleşen 30. yıl özel albüm çalışmasında geçmişten günümüze 30 yıl boyunca festivalde izlediğimiz usta müzisyenlerin yanı sıra genç sanatçılar, yurtdışında yaşayan müzisyenler ve bu yıl festivalde yer alması planlanan müzisyenlerden bir seçki yer alıyor.

 

Albümün 30 parçadan oluşan seçkisi; Ali Perret, Aydın Esen, Ayşe Tütüncü, Baki Duyarlar, Barış Demirel - Barıştık Mı, Burak Bedikyan, Cem Tuncer, Çağıl Kaya, Çağrı Sertel, Deniz Taşar, Ediz Hafızoğlu, Elif Çağlar, İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions, İmer Demirer, Jülide Özçelik, Kağan Yıldız ve Sibel Köse, Kamil Özler, Kerem Görsev, Konstrukt, Lahza (Cenk Erdoğan İkiz), MÖE (MadenÖktemErsönmez), Neşet Ruacan Ozan Musluoğlu Quartet, Nilüfer Verdi,  Oğuz Büyükberber, Okay Temiz, Önder Focan, Selen Gülün, Timuçin Şahin, Tuna Ötenel, TÖZ (Tamer Temel, Ercüment Orkut, Cem Aksel) gibi Türk Caz sahnesinin önemli isimlerinin ve  gruplarının bestelerinden oluşuyor.

 

Albüme eşlik eden müzisyenler arasında Adem Gülşen, Barış Doğukan Yazıcı, Burak Irmak, Berkan Tilavel, Bulut Gülen, Can Çankaya, Cem Nasuhoğlu, Çağdaş Oruç, Efe Demiral, Ekin Cengizkan, Engin Recepoğulları, Eren Turgut, Eylül Biçer, Eylül Ergül, Ferit Odman, Fırtına Kıral, İzzet Kızıl, Kaan Bıyıkoğlu, Kamil Yılmaz, Korhan Futacı, Kürşad Deniz, Mehmet Ali Şimaylı, Meriç Demirkol, Miraç Yavuz, Nedim Ruacan, Orhan Deniz, Ozan Musluoğlu, Serhan Erkol, Selim Aydın, Şenol Küçükyıldırım, Şenova Ülker, Taşkın Akarsu, Tibet Akarca, Tolga Tohumcu, Turgut Alp Bekoğlu Umut Çağlar, ve Volkan Hürsever yer alıyor.

 

Tüm dijital platformlarda dinlemeye başlanan albümün Spotify linkini biz de habere ekliyoruz.

 

Cazkolik.com / 23 Ekim 2020, Cuma

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.