Return To Forever 25 yıl sonra tekrar bir araya geldi, dünya turnesinin ardından bir CD ve bir de DVD yayınlandı...

Return To Forever 25 yıl sonra tekrar bir araya geldi, dünya turnesinin ardından bir CD ve bir de DVD yayınlandı...

neler yapabiliyormuşuz dediklerinde müzisyenliklerinin kimyalarının halen birbirleriyle örtüştüklerini gördüler. Bu kimyanın onca konserden sonra bir albüm ve ardından bir konser DVD’si getirmesi kaçınılmazdı elbette. Dürüstçe davranarak ve o yılları da yaşayan biri olarak bu satırların yazarı olarak RTF (Return To Forever)'ın müziğinden hiç de keyif alamamışımdır, bunlar bir cümlelik kendi fikirlerim ama ilk başa dönersek bu konser serisinden bir DVD çıkması kaçınılmazdı, nihayetinde Montreux Jazz Festival'in de binlerce kişiye verdikleri ve büyük ses getiren konseri 2008 Temmuz’unda kayda alınmış ve ortaya bu film çıkmış. Kapaktaki fotoğrafa baktığınızda yaş almanın müzisyenlerin üzerine makul bir olgunluk getirdiğini görmeniz mümkün!

Konser DTS Surround Sound, renkli, Dolby ve canlı olarak kaydedilmiş. 149 dakikalık uzunluğuyla izleyenlerin yıldız bolluğuna sahip bir albüm. Montreux konserinde “Hymn of the Seventh Galaxy”, “Vulcan Worlds”, “Scorseress”, “Song to the Pharoah Kings”, “Al’s Solo”, “No Mystery”, “Chick’s Solo”, “Romantic Warrior”, “El Bayo de Negro (Stanley’s Solo)", “Lineage (Lenny’s solo)", “Romantic Warrior” gibi çok tanınmış parçalardan ve “Lineage (Lenny’s Solo)”, "Al’s Solo”, “Friendship (Chick’s Solo)” gibi bonus tracklerden oluşuyor.

DVD hakkında görüşlerini aktaran bir izleyen “Tüm bu yıllar boyunca RTF’in tekrar biraraya gelmelerini bekledim durdum hep, nihayet dileklerim yerine geldi ve gördüm ki eskisinden de iyiler...” İnsanların beklentilerini bulması elbette hoş bir şey!

cazkolik.com / 13 Haziran 2009, Cumartesi


BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

YORUMLAR

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X Advertisement