Akbank Caz Festivali bu sene 30. yılına dair özel albüm hazırlıyor

Akbank Caz Festivali bu sene 30. yılına dair özel albüm hazırlıyor

Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden Akbank Caz Festivali bu yıl 30’uncu yılını kutlayacağı özel bir caz albüm çalışması gerçekleştiriyor.

 

Türk caz müzisyenlerine özel besteler sipariş edildi

 

Türk caz müziği ve müzisyenlerini destekleyen, bugüne kadar 5 binin üzerinde uluslararası ve Türk caz sanatçısını ağırlayan ve cazın yeni nesillere aktarılması için 30 yılda 773 konser, 1000 atölye ve 100’ün üzerinde söyleşi ile 500 binin üzerinde izleyiciye ulaşan Akbank Caz Festivali, 30. yılında özel bir albüm sunmaya hazırlanıyor.

 

“Şehrin caz hali” sloganını sahiplenen Akbank Caz Festivali, hazırlayacağı bu albümde Türkiye’nin önde gelen 30 caz müzisyeninin festivale, şehre ve bu döneme dair duygu veya düşüncelerinden ilham alarak hazırladığı özgün eserlere yer verecek. Türk caz müziğini destekleyecek ve bir arşiv eseri niteliğinde olacak bu albüm, plak formatında ve dijital olarak Ekim ayında yayımlanacak.

 

Albüm kayıtları belgesele dönüşecek

 

Aynı zamanda, arşiv özelliğine sahip bu albümle birlikte Türk caz müziğin 30 farklı müzisyen ve grubunun stüdyo çalışmaların yanısıra mini röportajların yer aldığı bir belgesel de çekilecek.

 

Organizasyonu ve içerik programlaması Pozitif işbirliğiyle gerçekleşecek 30. Akbank Caz Festivali albüm çalışmasında festivalin 30 senelik geçmişinde performans sergilemiş isimlerin yer alması planlanıyor.

 

Cazkolik olarak gerçekleştireceğimiz röportajlarla albüme destek vereceğiz

 

Cazkolik olarak bu önemli çalışmaya biz de katkıda bulunmaya hazırlanıyoruz. Albümde yeralacak sanatçılarla yapacağımız mini söyleşilerle albümün hazırlık sürecine biz de katkıda bulunacağız.

 

Cazkolik.com / 20 Temmuz 2020, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.