Akbank Caz Festivali`ne Stevie Awards`dan 3 ödül birden geldi...

Akbank Caz Festivali`ne Stevie Awards`dan 3 ödül birden geldi...

Geçtiğimiz yıl 13 Ekim - 3 Kasım 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilen 21. Akbank Caz Festivali, uluslararası seçkin ödül platformları arasında önemli bir yere sahip olan Stevie Awards tarafından düzenlenen, “International Business Awards”da 3 ödüle değer görüldü. Bu yıl 10. kez düzenlenen “Stevie - International Business Awards” ödüllerine 50’den fazla ülkeden 3.200’ün üzerinde başvuru yapıldı. Dünyanın en iyi ürün, hizmet ve iletişim projelerinin belirlendiği 10. Stevie Awards ödüllerinde Akbank Caz Festivali 1 altın ve 2 bronz ödül kazandı.

Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği ve programlarına Cazkolik yazarlarının da konuk olarak katıldığı Caz Radyosu projesi ile altın Stevie ödülü aldı. 21. Akbank Caz Festivali kapsamında düzenlenen Akbank Caz Festivali Tişört Tasarım Yarışması ve “JamZZ” viral videosu ise bronz Stevie ödüllerine değer görüldü.

21. Akbank Caz Festivali İnternet Radyosu projesine altın Stevie ödüllü

Akbank Caz Festivali kapsamında Ekşisözlük’te yayın yapan Akbank Caz Radyo, 15 Ekim – 10 Kasım 2011 tarihleri arasında internet üzerinden takipçileriyle buluştu. Festivalin güncel programının yanı sıra, geçmiş yıllarda katılmış olan sanatçıların müziklerine de yer veren Akbank Caz Radyo’da düzenlenen programlarda caz dünyasından çeşitli konuklarda ağırlandı.

21. Akbank Caz Festivali Tişört Tasarım Yarışması projesine bronz Stevie ödüllü

Akbank Caz Festivali boyunca müzisyenler ve festival ekibi tarafından giyilecek festival tişörtünün tasarımını belirlemek üzere Akbank Sanat Facebook sayfası üzerinden gerçekleştirilen yarışma büyük ilgi gördü. 3 Ağustos 2011, Çarşamba günü Akbank Sanat Facebook sayfasında başlatılan yarışmaya 4.000’den fazla tişört tasarımı başvurmuş ve 6 Eylül 2011 Salı gününe kadar yarışma koşullarına uygun olan 2.446 tasarım birincilik için yarıştı.

Sosyal medyada ve basında büyük ses getiren yarışmada Facebook kullanıcılarının oylarıyla “ilk on”a kalan tasarımlar jüri tarafından değerlendirilmiş ve Nil Müge Felekten’in ‘Caz herkes içindir’ adlı tasarımı birinciliği elde etti.

21. Akbank Caz Festivali JAmZZ projesi viral videosuna bronz Stevie ödüllü

2011 yılında ilk kez düzenlenen “JAmZZ Akbank Caz Festivali Genç Yetenekler Yarışması”sı amatör genç yeteneklere, festivalin bir parçası olma ve profesyonel sanatçılarla birlikte sahnede Jam Session yapma imkanı sundu. JAmZZ projesinin internet tanıtımları için hazırlanan “İstanbul’un Cazla İmtihanı” isimli video internet ortamındaki çeşitli sitelerde 200.000’den fazla kez görüntülendi. “JAmZZ Akbank Caz Festivali Genç Yetenekler Yarışması” kapsamında dereceye giren genç müzisyenler 2012 yılında da Akbank Caz Festivali, Kampüste Caz konserlerinde sahne alma şansı buldu.

Cazkolik.com / 07 Kasım 2012, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.