Akbank Sanat 30. Yıl Konserleri kapsamında seslerin katmanlı yolculuğuna dair özel bir lansman gecesi düzenliyor

Akbank Sanat 30. Yıl Konserleri kapsamında seslerin katmanlı yolculuğuna dair özel bir lansman gecesi düzenliyor

 

Alper Maral ve Mert Topel'in "Control Voltage Project" albüm lansman gecesi

 

 

Akbank Sanat 28 Ocak akşamı son yıllarda Türkiye'de yayınlanmış en özgün çalışmalardan Alper Maral ve Mert Topel'in 2017 tarihli albümü "Control Voltage Project"in LP olarak basılması nedeniyle gerçekleşecek konsere ev sahipliği yapacak.

 

"Control Voltage Project" deneysel elektronik müzik alanında yapılan nadir çalışmalardan biri olarak 2015 yılında yayınlanmıştı. Ses keşifleri 20. yüzyılın ilk yarısından itibaren uzun bir yolculuk ve bu alanda dünyada çok sayıda öncü çalışma yapıldı. Türkiye'de de uzun yıllar önce İlhan Mimaroğlu gibi öncülerin ardından Mert Topal, Alper Maral gibi az sayıda müzisyen ses olanaklarının sınırlarını merak eden az sayıda dinleyicinin ilgisini çekecek işleri konserlerde dinletiyor ya da albüm olarak kaydediyor.

 

 

Maral ve Topel'in "Control Voltage Project"i LP olarak basıldı

 

 

Daha önce 2017 yılı albümü "Serendipity" ve 2020 tarihli "Dreamcatcher" albümlerinden tanıdığımız Mert Topel ile müzisyen, besteci ve eğitimci olarak müzikte uzun yıllardır çok sayıda yaratıcı proje içinde yer alan ve sayısız öğrenci yetiştiren Alper Maral'ın 2015 tarihli "Control Voltage Project" albümü o yıl Müstesna Records etiketiyle yayınlanmıştı. Geleneksel şarkı/track dünyasının dışında müziğin katmanlı sesler ve sound kapasitesi hakkında daha fazla merak içinde olan herkesi tatmin edecek bu albümün lansman gecesi 28 Ocak akşamı Beyoğlu Akbank Sanat'ta gerçekleşecek.

 

 

Akbank Sanat 30. yıl etkinlikleri çok sayıda özel projeye ev sahipliği yapacak

 

 

Bu yıl Akbank Sanat için özel bir sene. 30. yılını kutlayacak olan bu köklü sanat kurumu sene boyunca bir çok özel etkinliğe ev sahipliği yapacak. Yılın ilk ayında "Control Voltage Project" çalışmasıyla yola çıkacak olan Akbank Sanat'ın gerçekleştireceği projeleri haberlerimizden takip edebilirsiniz.

 

Cazkolik.com / 18 Ocak 2023, Çarşamba

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.