Ankara’yı caz ateşi saracak...

Ankara’yı caz ateşi saracak...

Kurulduğu andan itibaren Ankara’da cazın tanıtılması ve sevdirilmesi adına organizasyonlar düzenleyen ODTÜ CT (Caz Topluluğu) kabuğunu kırıyor ve üniversiteler arası Caz Köprüleri Projesi’nin ilk ayağı olan S5 Jazz Band – Betone Konseri ile Ankara seyircisiyle buluşuyor.

Konya Selçuk Üniversitesi Caz Topluluğu’nun desteğiyle gelecek olan Konya’nın önemli caz topluluklarından biri olan S5 Jazz Band, her biri birbirlerinden ayrı olarak başka kişi veya gruplarla da müzik yapan ve uzun zamandır caz müziği yapma arzusunu sonunda gerçekleştirmiş 5 önemli müzisyenden oluşmaktadır. Solistliğini, 2006- 2007 Nardis Jazz Club Uluslararası Jazz Vokal Yarışması finalistlerinden Ülkü Aybala Sunat’ın yaptığı grupta, kendisine piyanoda Devrim Babacan, saksafonda Hüseyin Özel, bas gitarda Doğan Sarıcı ve davulda İlkay Nişancı eşlik edecek.

İki bölümden oluşacak olan bu benzersiz konserin ilk kısmında S5 Jazz Band‘ın standart caz parçalarına getirdiği ustaca ve özgün yorumlarla caz ateşini hissedecek olan seyircileri konserin ikinci kısmında Ankara’nın en önemli caz grupların biri olan Betone‘nin kendi besteleri ve ünlü birçok müzisyenin parçalarına getirdiği eşsiz yorumlar karşılayacak.

ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu’nda saat 19.00’da yapılacak olan konseri ODTÜ Caz Topluluğu’nun tasarladığı konseri Selçuk Üniversitesi’nin caz topluluğu ile birlikte hayata geçirecekler. Bu haberle ilgili ayrıntılı bilgiyi aşağıda detaylarıyla okuyabilirsiniz.

Katıldıkları Ankara Caz Festivali ve Eskişehir Amatör Caz Müzisyenleri Festivali ve düzenledikleri Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı konseri ile kısa sürede önemli bir hayran kitlesine ulaşan Betone, dört ayrı müzisyenin, dört ayrı dünyanın renklerini taşıdıkları bu caz ekibinde yarattıkları yeni ortak ses, klavyede Utar Artun, flüt ve electric wind’de Sarpay Özçağatay, bas gitarda Cem Tuncer ve davulda Akın Bağcıoğlu ile müzikseverlerin kulaklarında uzun bir süre yankılanacak.

ODTÜ CT’nin tasarladığı ve Selçuk CT’nin desteği ile hayata geçen bu önemli etkinlik sayesinde, üniversiteler arasında kültürel paylaşımı artırmak isteyen ve caz müziğinin ülkemizde sevdirilmesi ve yaygınlaştırılması amaçlayan topluluğumuz bütün zorluklara rağmen gerçekleştireceğimiz bu etkinliğimizde bütün müzikseverleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Projemiz kapsamında Selçuk Üniversitesi Caz Topluluğu desteği ile Konya Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi 30 Ağustos Salonu’nda bu konser dizisinin (S5 Jazz Band – Betone Konseri) ikinci ayağı yapılacaktır. Henüz tarihi netleşmemiş ama Mayıs ayının başlarında yapılması planlanan bu etkinliğimizi de müzikseverlere duyurmaktan memnuniyet duyarız.

ODTÜ CT tarafından düzenlenen konserin biletlerinin satışı Zuhal Müzik, Mizansen Cafe, Stüdyo Feedback ve ODTÜ’de birçok farklı noktada (Kütüphane önü, Çarşı ve KKM gişesinde) ve özellikle hem öğrenciler hem yetişkinler için çok özel bedellerle yapılmaktadır.

Cazkolik.com / 23 Mart 2009, Pazartesi
 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.