Borusan Sanat Mart ayında gerçekleşecek konserlerin gelirini depremzedeler için bağışlayacak

Borusan Sanat Mart ayında gerçekleşecek konserlerin gelirini depremzedeler için bağışlayacak

 

BİFO, 19. yüzyıl bestecilerinin sevilen eserlerini izleyicilerle buluşturuyor

 

 

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası 2 Mart Perşembe saat 20.00’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde vereceği konserde, incelikle seçilmiş eserlerden oluşan bir program sunacak. İspanyol Ulusal Orkestrası trompetçisi Manuel Blanco’nun yer alacağı konserde, BİFO’yu Emilia Hoving yönetecek. Orkestranın Sibelius’un Bahar Şarkısı ve Schumann’ın sevilen yapıtı 1. Senfoni’nin seslendireceği konserde, trompetçi Blanco Avusturyalı besteci Hummel’in Trompet Konçertosu’nu yorumlayacak.

 

 

Noise ve deneysel müzik Borusan Müzik Evi’nde birleşiyor

 

 

Farklı jenerasyondan iki öncü isim deneysel müzikte birleşiyor. Avangard, endüstriyel, deneysel projelere imza atan Alman endüstriyel müzik grubu Einstürzende Neubauten’ın kurucu üyesi olan FM Einheit ilk Türkiye konserini, Türk noise müziğinin temsilcisi Batur Sönmez’in katılımıyla Borusan Müzik Evi’nde verecek. Konser, 10 Mart Cuma günü saat 21.00’de Borusan Müzik Evi’nde müzikseverlerle buluşacak.

 

 

Timuçin Şahin’s Flow State Borusan Müzik Evi’nde

 

 

New York Times’ın “Usta bir gitarist ve harikulade bir besteci” diye tanımladığı Timuçin Şahin; Sean Rickman, Cory Smythe ve Reggie Washington gibi caz ve doğaçlama dünyasının önemli isimlerinden oluşturduğu Timuçin Şahin’s Flow State grubu ile 11 Mart Cumartesi saat 21.00’de müzikseverlerle bir araya geliyor.

 

 

Deneysel müziğin tüm renklerini sunan Anıl Eraslan, Borusan Müzik Evi’nde

 

 

Rüya, doğaçlama ve film arasındaki ilişkileri temel alan uzun soluklu belgesel projesinin parçası olan deneysel müzik topluluğu Dream Works, 17 Mart Cuma günü saat 21.00’de Borusan Müzik Evi’ne konuk olacak. Grup, Osmanlı-Türk müziği, özgür doğaçlama ve elektro-akustik müzik etkilerini özgün bir kolaja dönüştüren albümleriyle dinleyenleri heyecan verici bir serüvenle baş başa bırakacak.

 

Cazkolik.com / 01 Mart 2023, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.