Aycan Teztel'den üç yeni single, bir Fatih Erkoç sürprizi

Aycan Teztel'den üç yeni single, bir Fatih Erkoç sürprizi

Tromboncu, basçı, besteci, orkestra şefi ve hoca olmak gibi çok yönlü vasıflara sahip usta müzisyen Aycan Teztel geçen yıl yayınladığı "After A Dream" albümünün ardından (albümle ilgili röportajı buradan okuyabilirsiniz) salgın ve karantina dönemini boş geçirmedi ve üç yeni single çalışma yayınladı.

 

"Green Jackets" isimli single çalışmada Teztel'e nefeslide Anıl Şallıel, gitarda Erkan Kenç, davulda Volkan Öktem eşlik etmiş. Enfes elektrik bas vuruşlarıyla başlayan parçada Teztel trombon da çalıyor.

 

Her single çalışma için ayrı görselin hazırlandığı yeni besteler dijital platformlarda cazseverlerin dinlemesine sunuldu.

 

Teztel'in bir diğer sürprizi "Mr Levo" isimli single çalışması. Parçadı adı geçen Mr. Levo saksofon ustası Levent Altındağ. 'Levo' Altındağ'ın lakabı ve beste de usta sanatçıya sürpriz olması amacıyla hazırlanmış. Piyanoda ise yılların usta caz piyanisti Aşkın Arsunan ile birlikte bu kez saksofonda Batu Şallıel ve davulda Volkan Öktem'i dinliyoruz.

 

Fatih Erkoç ve Aycan Teztel'den "Serenat"

 

Üç single çalışmanın sonuncusu Teztel'in Fatih Erkoç ile yaptığı sürpriz vokalli çalışma. "Serenat" adını taşıyan şarkı duygusal bir balad. Hem Erkoç'un sesi, hem Teztel'in trombonu 'vokal/trombon' ikilisinin az rastlanır örneklerinden. Parçada tenor saksofonda Batuhan Şallıel ve Volkan Öktem davul çalarken Teztel trombon, piyano ve bas çalıyor. 

 

Haberde ismi geçen sanatçıların yayınlanmış önceki çalışmalarını Türkiye Caz Albümleri arşivinde inceleyebilirsiniz.

 

Cazkolik.com / 12 Eylül 2020, Cumartesi

 

 

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.