Aycan Teztel, yarım asırlık birikimini "After A Dream" ile yansıtıyor.

Aycan Teztel, yarım asırlık birikimini "After A Dream" ile yansıtıyor.

Müzik kariyerinde 50 yılı deviren müzisyen, besteci ve orkestra şefi Aycan Teztel, yarım asırlık deneyimini ilk solo albümü "After A Dream" ile sunuyor. Lin Records etiketiyle çıkan albümün tamamı enstrümantal parçalardan oluşuyor.

 
Trombon, piyano, bas gitar gibi farklı enstrümanları ustalıkla kullanan Teztel cazın farklı tarz ve lezzetlerinin sergilendiği, çoğunluğu kendi beste ve düzenlemelerinden oluşan "After A Dream"e alanında virtüöz müzisyen dostları konuk olarak katıldı. Trompette Şenova Ülker, saksafonda Batuhan Şallıel, davulda Volkan Öktem, gitarda Okan Ersan ve Ercüment Ateş ile Erdem Sökmen, perküsyonda ise Mehmet Akatay’ın imzaları var. Kayıt ve miksleri Ömer Göksel, mastering`i ise George Whitty tarafından yapılan albüm tüm dijital platformlarda yayında.


Aycan Teztel kimdir?


Müzik hayatına 1969 yılında başlayan Teztel, İstanbul Belediye Konservatuvarı, Rotterdam Konservatuvarı, Boston Üniversitesi SFA ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı`nda eğitim gördü. Randy Brecker, Clifford Jordan, Jose Carreras, Vinko Globokar, Sammy Figueroa, Dzhihan & Kamien, Nicola Conte, Giovanni Hidalgo, Dave Weckl gibi birçok ünlü müzisyenle farklı projelerde yer alan sanatçı, 2002 yılında Türkiye`nin en iyi caz müzisyenlerinin içinde olduğu İstanbul Superband`i kurdu. Şefliğini ve müzik direktörlüğünü yaptığı bu Big Band ile Dianne Reeves, John Scofield, Natalie Cole, Dee Dee Bridgewater, Kurt Elling gibi cazın Grammy ödüllü dünya devlerine eşlik etti. Uluslararası İstanbul Caz Festivali, İzmir Avrupa Caz Festivali, Ankara Caz Festivali, Leverkursen Caz Festivali, Aalen Caz Festivali gibi yurt içi ve dışında önemli etkinliklerde sayısız konser verdi. 34 yıldır İstabul Üniversitesi Devlet Konservatuarı`nda Sanatçı Öğretim Elemanı olarak görev yapan Teztel, halen trombon, oda müziği, orkestra repertuvarı, ensemble ve caz kulak eğitimi dersleri veriyor.Cazkolik.com / 16 Kasım 2019, Cumartesi


BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.