Aycan Teztel, Sibel Köse, Volkan Öktem ve dostlarından Dünya Caz Günü armağanı iki yeni single

Aycan Teztel, Sibel Köse, Volkan Öktem ve dostlarından Dünya Caz Günü armağanı iki yeni single

Türkiye'de cazın takım kaptanı Aycan Teztel ile Sibel Köse, Volkan Öktem ve arkadaşları 30 Nisan Dünya Caz Günü armağanı iki ayrı single çalışma yayınladı.

 

İki yeni kaydın özellikle 30 Nisan Dünya Caz Günü yayınlanması için özel çaba gösteren müzisyenler Türk caz tarihine geçecek kayıtlara imza attı.

 

 

Aycan Teztel ve Volkan Öktem "Captain Swing" kaydı için 12 kişilik Big Band kurdu

 

 

 

Beste ve düzenlemesi Teztel'e ait olan "Captain Swing" 30 Nisan Dünya Caz Günü'nde caz tarihine saygı sunması yanında 4 buçuk dakika içinde latin renklerinden Türk tınılarına enfes bir Big Band sounduna imza atıyor.

 

Trombonda Aycan Teztel, davulda Volkan Öktem'e trompette Şenova Ülker, Tolga Bilgin, Barış Yazıcı ve Burak Dursun, piyanoda Aşkın Arsunan, kontrbasta Kağan Yıldız, saksofonda Batu ve Anıl Şallıel, trombonda Gökay Gökşen ile gitarda Okan Ersan'ın eşlik ettiği topluluk Türkiye'de Big Band cazın usta isimler tarafından icra edildiği arşivlik bir kayda imza attı. Daha çok tromboncu olarak tanıdığımız genç müzisyen Burak Dursun'un bu çalışmada trompet çalması ve özellikle Türk tınılarını onun trompetinden dinlememiz özellikle not edilmesi gereken bir ayrıntı.

 

 

30 Nisan Dünya Caz Günü yayınlanan bir diğer çalışma ise Sibel Köse'nin emsalsiz sesinden "The Dark Side" oldu

 

 

Dünya Caz Günü'nün diğer özel haberi Aycan Teztel'in Sibel Köse'nin sesi için bestelediği yeni çalışma "The Dark Side" oldu.

 

Vokalde Sibel Köse, trombonda Aycan Teztel, piyanoda Aşkın Arsunan ve davulda Volkan Öktem'in yer aldığı "The Dark Side" gerek Köse'nin harikulade yorumu, gerek Teztel'in trombon ve Arsunan'ın piyano solosuyla cazseverlerin yıllarca dinleyecekleri bir çalışma niteliğinde. Arsunan'ın tuşesinin kendine has tınılarına tanık olmak bu çalışmanın öne çıkan özelliklerinden biri olmuş.

 

Sözlerini Sibel Köse'nin yazdığı "The Dark Side" dört usta sanatçının vokal/trombon uyumunun sürpriz güzel örneklerinden biri.

 

Her ay yeni müzikler yayınlama ilkesini sürdüren Teztel ve müzisyen dostlarının 30 Nisan Dünya Caz Günü yayınladığı bu iki özel çalışma karantina içinde bunalan cazseverlere adeta bayram hediyesi gibi geldi.

 

Cazkolik.com / 30 Nisan 2021, Cuma

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.