Barbra Streisand'ın son albümü üç ayrı formatta Sony Music'ten çıktı.

Barbra Streisand'ın son albümü üç ayrı formatta Sony Music'ten çıktı.

2008 yılında ünlü şarkıcı Barbra Streisand'ın bir caz albümü yayınlayacağı konuşulmaya başlandığında herkes meraklanmış ve ipuçlarını merak etmeye başlamıştı. Ardından albümün içeriği ile ilgili kimi bilgiler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Bu bilgiler içinde en dikkat çekici olan detaylar Barbra Streisand'a bir diğer ünlü ses Diana Krall'un verdiği destek ve bizatihi albümün içinde oluşu, yorumlanacak olan parçaların seçimine hatta orkestraya dahil oluşu gibi önemli detaylardı. Bu bilgiler nasıl bir albümle karşı karşıya olunacağı hakkında açık fikirler veriyordu. 2009'da albüm yayınlanınca gerek pop dünyasından, gerekse de caz dünyasından büyük ilgi gördü. Liste başlarına yerleşti. Biz de Cazkolik olarak bir haberini yapmıştık. İşte bu albüm şimdi ülke sınırları içine girdi. Sony Music tarafından dağıtımı yapılan albüm aslında komple bir çalışma, yani CD & DVD ve BlueRay formatlarında raflarda...

Streisand’ın hayranlarının merakla beklediği “Love Is The Answer” albümü sanatçının 2005 tarihli “Guilty Pleasures” albümünden bu yana yayınlanan ilk stüdyo albümü oldu ve albümde sanatçıya yukarda da sözünü ettiğimiz Grammy ödüllü Kanadalı caz sanatçısı, piyanist Diana Krall ve kendisinin gitar, bas ve davuldan oluşan kuarteti eşlik etmişti. Albüm, Barbra Streisand’ın bir kabare ve caz sanatçısı özelliğinin yanı sıra Streisand’ın duygusal derinliğini ve meditasyon etkisindeki müziğini gözler önüne seriyordu. Albüm divanın efsanevi kariyerinin 48 yıla uzanan öyküsünü anlatırken; geçtiğimiz 2009 Eylül ayında en çok satılan albümlerden biri olarak sanatçıya 51. Altın Plak ödülünü ve 30. Platin Plak ödüllerini kazandırdı.
 
Streisand hayranları 26 Eylül 2009‘da hayatlarında sadece 1 kez yaşayacakları bir konsere şahit oldular. Sadece 100 Barbra Streisand hayranı çekilişe katılarak bu konseri izleme şansına sahip oldu. Konseri ayrıca Bill Clinton, Hillary Clinton, Nicole Kidman ve Sarah Jessica Parker gibi birbirinden ünlü isimler de izlediler.
 
Tek başına CD olarak yayınlanmayan bu çok özel albüm şimdi DVD, CD&DVD, ve BluRay formatlarında sunuluyor. Albümde sanatçının en sevilen eserleri; "Here's To Life," "In The Wee Small Hours of the Morning," "Gentle Rain," "Spring Can Really Hang You Up the Most," "If You Go Away (Ne Me Quitte Pas)," "Where Do You Start?," "Nobody's Heart (Belongs to Me), "Make Someone Happy," "My Funny Valentine," "Bewitched, Bothered and Bewildered," "Evergreen (Love Theme from A Star Is Born)," "Some Other Time," ve "The Way We Were" gibi en sevilen Streisand şarkıları yer alıyor. DVD’lerde ve BluRay’de ayrıca bonus performanslar da albümde hayranları sevindirecek diğer özellikler.

Cazkolik.com / 03 Haziran 2010, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X