Bas gitarın usta ismi Eylem Pelit'ten bas sonatları

Bas gitarın usta ismi Eylem Pelit'ten bas sonatları

Bas gitarın önde gelen isimlerinden Eylem Pelit'in "Bass Sonatas" isimli albümü çıktı.

 

Eylül ayında yayınlanan albümün dijital platformlar üzerinden paylaşımı Şubat başı yapıldı.

 

Otuz yılın üzerinde bas gitarla uzun ve yaratıcı bir yolculuk sürdüren Eylem Pelit caz dünyasında sayısız projenin, topluluk, konser, festival ve albümün içinde yer aldı.

 

Müzik hayatı boyunca John Scofield, Claudio Roditi, Fatih Erkoç, Aşkın Arsunan, Okay Temiz, Elvan Aracı, Önder Focan, Mark Harris, Karl Potter, Jack Tama, Russel Malone, Aydın Esen, Kerem Görsev, Fahir Atakoğlu, Stephane Belmondo, Larry Coryell Muvaffak (Maffy)Falay, Mısırlı Ahmet, Diana Reevese, Dee Dee Bridgewater, Rex Richardson, Robby Ameen, Bob Francescini, Amik Guerra, Ernie Watts, Dave Weckl, Yıldız İbrahimova gibi sayısız sanatçıyla konser veren Pelit cazdan pop müziğe kadar sayısız ünlü ismin albümünde basıyla yer aldı.

 

2013 yılında "Authentic Anatolian Project", 2015 yılında "Yedi Uyuyanlar" albümlerini yayınlayan sanatçının "Bass Sonatas" isimli yeni çalışması 6 telli bas gitarıyla dinleyene bir solo müzikal yolculuk vaad ediyor.

 

Müzik dinleyicisinin olası tüm duygusal hallerine hitap eden "Bass Sonatas" albümünde Eylem Pelit hem solist olarak enstrümanına olan virtüöz hakimiyetini sergilerken öte yandan dinleyiciyi farklı duygusal serüvenlere sürüklüyor.

 

Salgın dönemi ruh halinde sık sık kendisiyle başbaşa kalan insanın bir müzisyen olarak en önemli tecrübesi ve karşı koyma çabası solo enstrüman performansları ise Eylem Pelit bir usta bas sanatçısı olarak albümünde yer alan parçaların tüm duygusal dönüşlerini ustalıkla tamamlıyor.

 

Albümü tüm dijital platformlarda dinleyebilirsiniz.

 

Cazkolik.com / 30 Mart 2021, Salı

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.