Genç caz müzisyenlerine festival daveti

Genç caz müzisyenlerine festival daveti

İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın (İKSV) 19 yıldır caz sahnesini genç isimlerle tanıştırdığı GENÇ CAZ seçmeleri İstanbul Caz Festivali içinde ayrı bir keşif platformuna dönüştü.

 

Festivalin Parklarda Caz adı altında gerçekleştirdiği konserlerde izlediğimiz genç müzisyenlere her sene yeni isimler ekleniyor.

 

 

Genç Caz albümü geliyor

 

 

Festival bu sene önceki yıllara göre bir yenilik olarak Genç Caz müzisyenlerini Sony Music Türkiye işbirliğinde bir albümde buluşturacak. Dijital platformlarda yayınlanacak albüm seçici kurulun belirleyeceği 10 topluluğun kaydettiği müziklerden oluşacak. Bu albüm sayesinde festivalde canlı izlediğimiz müzisyenlerin kayıtları albüm olarak da arşivlerde yerini alacak.

 

Tabi tüm bunların olması için genç müzisyenlerin öncelikle seçmelere katılması gerekiyor. Seçmelere katılmak için http://genccaz.iksv.org/ bu linke tıklayıp formu doldurmalısınız.

 

 

Seçmelere kimler katılabilir?

 

 

Daha önce profesyonel bir albüm yayınlamamış, 30 yaşın altında müzisyen ve topluluklar klasik ya da çağdaş cazın yanısıra blues, funk, soul ve etnik müziklerden oluşan demo kayıtlarıyla seçmelere katılabilir. Katılanlar, kendi besteleri yanında caz standartları veya farklı bestelerle de seçmelerde yer alabilir.

 

Cazkolik.com / 26 Mart 2021, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.