Bu haftaki konuğumuz, son albümü "Ekho-Efsane Hanımlar" ile SEMA...

Bu haftaki konuğumuz, son albümü "Ekho-Efsane Hanımlar" ile SEMA...

Sevgili müzik dostlarım,

Ramazan geliyor derken bir de baktık mübarek ayın ilk haftası geçmiş, ikinci hafta başlıyor. Ömürler geçiyor, farkında bile olmuyoruz. Ben yüz yıl önce Cihangir’de açılan oruçlarda yenen yemekleri, o günlerin pidelerinin tadını merak ediyorum. Sıcak Ramazan pidesinin içine konulan kaşar peyniri üstüne lezzet var mıdır bilemem.

Bu günlerde gazetelere bakınca birbirinden ilgisiz gibi gözüken ama aslında son derece ilgili birçok haber görüyorum.

Tutulabileceği şüphe götüren kırmızı çizgiler, Kürt meselesini çözme önerileri ve tartışmaları, gelin birlikte çözelim davetleri, muhalefet olsun diye yapılan ama yapıcı değil yıkıcı muhalefet, aptalca bir ceza yüzünden el bombası patlamasından şehit olan dört vatan evladı, Cumhurbaşkanının karşısında oturan ve Türkçe bilmediği için ona cevap veremeyen, oğlunu PKK ile olan çatışmada kaybetmiş şehit anası Kürt kadın, hiç durmadan biri sönüp diğeri başlayan orman yangınları, Nobelli yazarımızın Türkiye üzerine düşünceleri, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın UEFA kupasındaki tur atlamaları ve daha bir çok haber bugünlerde gazetelerin sütunlarını süslüyor. Ayrıca tüm bunların üstüne tüy diken haber de şu: Dün saçma sapan, ancak bizim memlekette olur denebilecek bir tren kazasında 5 vatandaşımızı kaybettik. Neden bu ülkede insan hayatı bu kadar ucuz, neden insanlarımız bu kadar izansız ve densiz. Şimdi gene soruşturmalar açılacak ve sonsuza kadar sürecek, bir yandan da hemzemin geçidi olmayan yerde trenlere iş makinelerinin çarptığı ülkede hızlı tren demiryolu için inşaatlar sürecek. Allah bize akıl fikir versin.

Ben mesajlarımı her haftanın Perşembe ve veya Cuma günleri sizlere göndermeye devam edeceğim ancak "Evde Çalamadıklarım" her hafta Pazartesi günleri yeni programı ile www.cazkolik.com’da yayınlanmaya devam edecek. Eski programları arşivden yine dinlemeye devam edebilirsiniz (Önemli not: Playerın bir sonraki parça tuşuna yani ’next track’ tuşuna tıkladığınızda dilediğiniz programa ulaşabilirsiniz.)

Radyo Cazkolik sizlerden gelen inanılmaz ilgi ve destek ile tıklanma rekorları kırıyor. İlk radyo programımızı şu ana kadar 750 kişi dinlemiş, İlham Gencer ile yapılan program ise şu an 900 kişiyi geçti ve bu sayılar gittikçe büyüyor. Volkan Hürsever ile yaptığımız program ise yayınlandığı ilk 2 günde 1120 kişiye ulaştı, hafta sonunda 3000 kişiyi aşmasını bekliyoruz. Günde siteye ortalama 1000’in üzerinde ziyaret alıyoruz, meğer ne kadar büyük bir talep varmış da haberimiz yokmuş.

Sizlere kucaklar dolusu teşekkürler borçluyuz ve bu sevginize elimizden gelen en güzel programlarla cevap vereceğiz.

371. programımızda "Evde Çalamadıklarımın" konuğu ünlü şarkıcı SEMA olacak.

2006 tarihli ilk EKHO albümünün devamı olarak Sema yeni bir albümle geçmişin unutulan seslerini sizlerle paylaşmaya devam etti, geçmişin efsane hanımların yıllar sonra yeniden ses verdi.

Seyyan Hanım, Afife Hanım, Mürşide Hanım, Deniz Kızı Eftalya, Makbule Hanım, Hikmet Rıza Hanım, Lale ve Nergis Hanımlar ve hanımlar ve hanımlar....
 Bize kalan birkaç taş plak, silik fotoğraflar, birkaç afiş, çok az yazılı belge, çok az anı, kulaklarımızda kalan cızırtılı ama sen şakrak, buğulu, duygulu içten gelen inanılmaz yorumlar... Operetler, tangolar, fokstrotlar, birbirinden güzel şarkılar... şarkılar. 
Anılarda hanımlar, büyülü sesler... Artık bizden uzaklarda olan hanımlar... 
1928’lerden 1940’lara ancak ulaşabilen sesler... Ulaşamayan sesler... 


Bu program stüdyo sponsorumuz olan MARŞANDİZ stüdyolarında canlı olarak kaydedildi. Parçalarımızı Sema ile birlikte seçtik:

1- Sema ve Taksim / CD: İstanbul’u dinliyorum / Sandal
2- Sema ve Taksim / CD: İstanbul’u dinliyorum / Efem
3- Sema / CD: Sihir / Çamlıca
4- Sema / CD: Sihir /Gülnihal
5- Sema / CD: Ekho 1 - Efsane Hanımlar / Fikrimin İnce Gülü
6- Sema / CD: Ekho 1 - Efsane Hanımlar / Bayan Bana Bak
7- Sema / CD: Ekho 2 - Efsane Hanımlar / Çalıkuşu
8- Sema / CD: Ekho 2 - Efsane Hanımlar /Menevşelendi sular

Ben kendime şu soruyu sormak istiyorum: "Bir yaşam koçu olarak ramazan bana ne anlam ifade ediyor?"

Ben kendi cevabımı haftaya sizlerle paylaşacağım ama sizlerin cevaplarını merak ediyorum.

Hepinize hayırlı Ramazanlar dilerim.

Sevgiyle ve Güzelliklerle kalın,
Tunçel Gülsoy
[email protected]


BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Tunçel Gülsoy

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.