Bu konser kaçırılmaz: İstanbul Caz Festivali 30. yılında Türkiye caz sahnesinin üç kuşağını buluşturacak özel bir geceye hazırlanıyor

Bu konser kaçırılmaz: İstanbul Caz Festivali 30. yılında Türkiye caz sahnesinin üç kuşağını buluşturacak özel bir geceye hazırlanıyor

 

Bu yaz 30. yılını kutlayacak İstanbul Caz Festivali, 19 Temmuz akşamı, festivalin son günü, 30. yılını kutlayan bir büyük buluşmaya sahne olacak

 

30. İstanbul Caz Festivali bu yaz programın son gecesini kuşaklararası özel bir buluşmaya ayırdı. Festivalin 30. yılı olması nedeniyle, Türkiye'de cazın gelişmesine emek vermiş müzisyenleri kucaklayacak bir gece olması bakımından bu özel gecenin anlamı ayrıca öne çıkıyor.

 

 

"Festivalin 30. Yılında İstanbul Cazının Üç Kuşağı"

 

 

Bu özel gecede sahne alacak isimlerin çoğu festivalin otuz yıllık geçmişinde müzisyen veya izleyici olarak yer almış insanlar.

 

19 Temmuz Çarşamba akşamı saat 20:00'de gerçekleşecek buluşmada yirmiye yakın müzisyeni izleme imkanı bulacağız.

 

Gecenin müzikal direktörlüğünü üstlenen Selen Gülün, aynı zamanda, gecenin takdimini de yapacak ve sahnede ilk olarak festivalin Genç Caz yarışmasından hatırladığımız İpek Göztepe'nin beşlisini dinleyeceğiz.

 

Gülün ayrıca kendi projesi Blue Band ile sahnede olacak. Yılın en iyi albümlerinden birini yayınlayan sanatçının albüm kadrosunun tamamını sahnede canlı dinleyecek olmak kaçırılmaz bir imkan sunuyor.

 

Cazda üç kuşağın buluşması gecesinin en üst kuşağını temsil eden İmer Demirer Trio feat. Ali Perret konseri, aynı zamanda, festivalin bu yılki başarı ödülünün sahibi Can Kozlu'ya ödülün takdim edilmesiyle ayrı bir anlam kazanacak. Gece boyunca sahneden gelip geçecek çoğu müzisyenin hocası olan Kozlu uzun yıllardır Türkiye caz sahnesinin seçkin bir müzisyeni, eğitimcisi ve gönüldaşı.

 

Gecede sahne alacak müzisyenleri ve programın ayrıntılarını aşağıda görebilir, biletleri gecikmeden passo.com.tr'den satın alabilirsiniz.

 

20.00: İpek Göztepe Quintet: İpek Göztepe vokal, Engin Özşahin piyano, Eren Turgut bas gitar, Menmet Ali Şimayli davul

 

21.00: Selen Gülün Blue Band: Selen Gülün vokal/piyano, Barış Doğukan Yazıcı trompet/flugelhorn, Halil İbrahim Işık trompet, Bulut Gülün trombon, Serhan Erkol alto/soprano saksafon, Engin Recepoğulları tenor saksofon, Barış Ertürk bariton saksofon/bas klarnet, Ozan Musluoğlu kontrbas, Berke Özgümüş davul

 

22.15: İmer Demirer Trio feat. Ali Perret: İmer Demirer trompet, Apostolos Sideris bas gitar, Can Kozlu davul, Ali Perret piyano.

 

İstanbul Caz Festivalinin geçmiş yıllardaki arşivini bu etiketten takip edebilirsiniz.

 

Cazkolik.com / 04 Temmuz 2023, Salı

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.