Deprem çocukları yeni bir şarkı yaptı; Rüya Gören Çadır

Deprem çocukları yeni bir şarkı yaptı; Rüya Gören Çadır

 

Hatay'ın çocuklarından dünya çocuklarına; Gökyüzü çadır, sevgidir dünya

 

 

Son dönem çalışmalarını çocuk ve müzik eşlikli psikososyal çalışmalar üzerine yoğunlaştıran Banu Kanıbelli, 6 Şubat Maraş depreminin yıldönümünde, Hatay'ın Defne ilçesinden "Gümüşgöze Çocukevi"nin çocuklarıyla birlikte sözlerini düşündükleri, vokallerini yaptıkları ve dünya çocuklarına armağan ettikleri bir şarkının haberini verdi:

 

 

Rüya Gören Çadır

 

 

Kanıbelli, şarkının hikâyesiyle ilgili şunları söylüyor:

 

"6 Şubat depremi bir kez daha unutulanı hatırlattı. Birbirimize görünmez bağlarla bağlıyız ve dayanışma yaşatır. Böylesine büyük bir yıkımın ardından gönüllülükle, emek ve sebatla, sevgi ve dostlukla, sanatın kolaylaştırıcılığı ve yine doğanın yardımıyla iyileşebilmenin, umudu canlı tutabilmenin sayısız örneğine şahit olduk. Bunun sınavını verdik, vermeye devam ediyoruz. Dayanışmanın en güzel örneklerinden biri, gönüllü eğitmenlerinden biri olduğum Gümüşgöze Çocukevi'dir benim için. Bu şarkı, Özlem Şekercioğlu Lesport'un depremin hemen ardından Hatay'ın Defne ilçesinde hayata geçirdiği "çocuklar için iyilik" çadırında, kendisi ve gönüllü Polen Kolektif eğitmenleriyle oraya yaptığımız yolculuklarda ortaya çıktı. Sözlerini Gümüşgözeli çocuklarıyla, bir portakal bahçesinin içinde, düşündük, düşledik. Vokallere de katıldılar çocuklar, en zor koşullarda kayıtlarımızı aldık. Şimdi artık bizden dışarı, başka çocukların da şarkısı. İçindeki en sevdiğimiz satırla; "Gökyüzü çadır, sevgidir dünya."

 

Şarkıda Kanıbelli'ye eşlik eden müzik seven çocuklar arasında Gümüşgöze'den Duru Gassaloğlu, Öykü Aşkar, Yaren Gassaloğlu, Zehra Gassaloğlu, İstanbul'dan Beren Akkuş, Zeynep Özcan ve Umay Korkmaz var.

 

Gitar ve armonikayı Banu Kanıbelli çalıyor, mix-mastering Demirhan Baylan'a ait. Albümün kapak resmini Can Gürer yaptı. Şarkıdan elde edilecek gelir Gümüşgöze Çocukevi çalışmalarına aktarılacak. Gümüşgöze Çocukevi'ni yakından tanımak, çalışmalarının parçası olmak isteyenler ise www.polenkolektif.com adresinden ulaşabilir.

 

Cazkolik.com / 16 Mart 2024, Cumartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.