Caz Ağacı`nın en bereketli dalı Cole Porter için İKSV Salon ve NU-DC işbirliğinde özel bir gece düzenleniyor.

Caz Ağacı`nın en bereketli dalı Cole Porter için İKSV Salon ve NU-DC işbirliğinde özel bir gece düzenleniyor.

Caz Ağacı konserlerinde bu kez Cole Porter şarkıları var ve harika şarkıların seslendirileceği bu önemli geceye Cazkolik davetlisi olmak için lütfen posta@cazkolik.com adresine AD - SOYAD ve (mesaj iletişimi için) TEL. NO. yazarak gönderiniz. Talihli okurlarımız saat 17:00`de Twitter ve buradan ilan edilecektir. Herkesi bekliyoruz...


Dinlediğiniz 26 Ocak gecesi şarkılarıyla anılacak besteci Cole Porter`ın en bilinen şarkılarından Just One Of Those Things`i Nat King Cole`un sesinden dinliyoruz.


Caza yönelik orijinal projeleriyle izlediğimiz NU-DC`nin üç yıldır sürdürdüğü çalışması CAZ AĞACI ülkemizde bir benzeri olmayan çalışma. Geçen yıl da konser haberlerini hatırlayacağımız gecelerde caz tarihine mal olmuş büyük isimler şarkıları ve besteleriyle sahnede Türk caz sahnesinin önde gelen müzisyenlerince anılıyor. 2013`de üçüncü yılına giren etkinlikler devamlılığı bakımından da dikkat çekici. 2011 yılında ilk kez düzenlenen Caz Ağacı konserleri serisinde o yıl caz divaları Billie Holiday, Ella Fitzgerald ve Nina Simone anılmıştı. Hatta, sanatçılar geceye ait isimlerin dönem kostümleriyle sahne almışlar ve konserler bu yanıyla da hayli ilgi çekmişti. Üstelik konserlerde çok sayıda caz şarkıcısı sahne alarak vokal renkliliği bakımından eşine az rastlanan çeşitliliği caz dinleyicisine oldukça zevkli anlar yaşatıyordu.

Geçen yıl ise bu kez cazın baba isimleri; Frank Sinatra, Ray Charles ve Antonio Carlos Jobim şarkıları ve besteleriyle günümüzün önde gelen erkek vokalistlerince anıldı. Geceler öyle hal almıştı ki, hem sahnedeki şarkıcılar ve müzisyenler birbirleriyle coşkulu müzikal ilişkiler kurmuşlar hem de salondaki izleyiciler büyük keyif almışlardı, bu yüzden normalde bitmesi planlanandan daha uzun süren coşkulu gecelere tanık olmuştuk.

Caz Ağacı bu yıl Salon`da...

Caz Ağacı`nın yaratıcısı olan NU-DC ekibi yeni yıl içinde planlamasını yapmış. Bu kez konserler Salon`da gerçekleşecek ve bu yıy yine caz efsaneleri ama bu kez besteleriyle caz standartlarına hayat veren isimler anılacak. 26 Ocakta ilki gerçekleşecek gecede cazın en üretken bestecisi, hayatı filmlere konu olan büyük bir yaratıcı Cole Porter anılacak. Mart ayında yine bir başka efsane George Gershwin, Mayıs ayında ise bu kez Duke Ellington gecesi yaşanacak.

Caz Ağacı`nın sponsoru Garanti Caz Yeşili...

Bu yıl Caz Ağacı`nın proje sponsoru caza verdiği güçlü destekle bildiğimiz Garanti Caz Yeşili olacak. 1891 ile 1964 yılları arasında yaşayan Porter sadece caz standartlarına değil, başta müzikaller olmak üzere 20. yüzyılın en popüler bestelerine imza atmış biri. 26 Ocak Cumartesi akşamı gerçekleşecek gecede Cole Porter bestelerini yorumlayacak caz şarkıcıları ise Başak Yavuz, Bora Çeliker (evet, sevgili Bora caz gitaristi olmasına karşın sesiyle de oldukça başarılı bir isim), Ceyda Özbaşarel, Çağıl Kaya ve Şirin Soysal. Sahnede yer alacak orkestrada ise Adem Gülşen (piyano), Tamer Temel (Tenor saksofon), Baran Say (konrbass) ve Erdem Göymen (davul) dörtlüsü olacak.

Caz Ağacı gecelerinin farklı ve renkli özelliklerini öğrenmek isteyenler aşağıdaki linklerden daha detaylı bilgiler alabilirler.

http://www.facebook.com/CazAgaci
http://twitter.com/CazAgaci
http://www.mozk.co.uk
http://www.nu-dc.com

Zamanla bu geceler Türk caz ortamının heyecanla hatırlanacağı geceler olacağı için birinden birinde mutlaka yerinizi almanızı iyi bir anı olacaktır.

Cazkolik.com / 17 Ocak 2012, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.