Caz dünyası için kayda değer bir haber. Dijital platformlar dünyasına caz merkezli Jazzed isimli yeni bir platform katıldı

Caz dünyası için kayda değer bir haber. Dijital platformlar dünyasına caz merkezli Jazzed isimli yeni bir platform katıldı

İngiltere merkezli ve sadece caz odaklı yayın platformu olan Jazzed yayın hayatına başladı.

 

Kendini, 'bir akış hizmetinden daha fazlası' olarak tanımlayan Jazzed cazseverin kendini ait hissedeceği bir yer olarak tarif ederek 'caz yuvasını buldu sloganını' kullanıyor.

 

Dünyanın caz için ilk özel görsel/işitsel akış platformu olduğunu iddia eden Jazzed, müzik dinleme hizmeti yanında video içerikleri, podcastler, belgeseller ve röportajlar gibi editoryal içeriklerle portal hizmeti de verecek. Evet verecek ama biz Türkiye'de yararlanamayacağız zira platform henüz Türkiye'de hizmette değil, gelir mi emin değiliz.

 

Jazzed, editoryal içerik hizmetinde ABD merkezli Jazziz isimli dergi ile işbirliği içinde olacağını duyurdu. Duyurduğu bir diğer önemli detay ise, editoryal içeriklerde ikinci el aktarma içeriklere değil orijinal içeriklere yer vereceği oldu.

 

Jazzed, Jazz FM'in önceki CEO'su Jonathan Arendt, dijital teknoloji müziğin önde gelen isimlerinden Frank Taubert ve Sony Music'in eski yöneticilerinden Marcel Engh tarafından ortaklaşa kuruldu.

 

Benzeri platformlar gibi ücretsiz hizmet yanında 5 ve 15 £ abonelik ücretlerinin sunulduğu platform "caz dinleyicilerinin, genel platformların sunduklarından daha derin bir deneyimle ilgilendiğini biliyoruz ve zengin sanatçı meta verileri, HD ses kalitesi, birinci sınıf video içeriğiyle cazda çözüm olacağına inanıyoruz" diyor.

 

Jonathan Arendt ise yaptığı açıklamada; "“Ana akış hizmetlerinin uzman müzik hayranlarının ihtiyaçlarını karşılamadığına dair güçlü kanıtlar var" fikrinden yola çıktıklarını belirtiyor.

 

İlgilenen cazseverlerin https://jazzed.com/ web sitesini ziyaret etmelerini öneririz. Şu notu da eklemeden geçmeyelim, bu da bizim fikrimiz olsun, iyi bir fikir gibi görünmekle birlikte zor bir alanda çok zor bir işe soyunduklarını kabul etmek lazım. Dünya çapında hizmet verecekleri için şansları var ama karşılarında gerçekten çok güçlü rakip platformlar var.

 

Cazkolik.com / 10 Mart 2021, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

YORUMLAR

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X