Müzik dünyasının Levent abisi, nefesli ustası Levent Altındağ namı diğer Baba Levo 67 yaşında hayatını kaybetti

Müzik dünyasının Levent abisi, nefesli ustası Levent Altındağ namı diğer Baba Levo 67 yaşında hayatını kaybetti

1954 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Altındağ babası da müzisyen olan Erdoğan Altındağ'ın desteği ve etkisiyle müziğe başladı.

 

Kendinden önceki ve kendi kuşağının tüm isimleriyle aynı sahneyi ve stüdyoları paylaşan Levent Altındağ caz dünyasına ait bir sanatçı olarak kabul edilse de popüler müziğin uluslararası ve ulusal tüm alanlarında profesyonel sanatçı olarak uzun yıllar hizmet verdi.

 

Yer aldığı albümleri saymakla bitiremeyeceğimiz bir sanatçı olan Altındağ nefesli ustası olmanın yanında özellikle flüt icrasında en çok aranan virtüöz isimlerin başında geliyordu.

 

Özellikle, 2000 yılında yayınlanan "An Meselesi" isimli albümüyle caz tarihimize damga vuran Habbecik topluluğunun kurucusu olan Altındağ bu albümde caz ve Türk müziklerinden oluşan müthiş bir kadroyla birlikte çalmıştı.

 

Büyük formatlı orkestraların aranan isimlerinden Levent Altındağ'ı Istanbul Superband, TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası, Passiflora, İstanbul Üniversitesi Caz Orkestrası, CRR Caz Orkestrası konserlerinde sayısız kez izleme fırsatı bulmuştu müzikseverler.

 

Caz dünyası Altındağ'ı "Kemik Üç" isimli saksofonda Levent Altındağ, trombonda Aycan Teztel ve trompette Şenova Ülker'li yakın dost olan üçlüden de hatırlayacaktır.

 

Sosyal medya hesabındaki profilde 'kanatlarımın altından geçen rüzgar sen olabilirsin' yazan Levent Altındağ'ın kaybı müzik dünyasında büyük bir üzüntü yarattı. Müzik tarihinde ve müzikseverlerin kalbinde silinmez izler bırakan sevgili Levent Altındağ'a Allahtan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

 

Cazkolik.com / 09 Nisan 2021, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.