Caz müzisyeni Ceren Temel'in "Ben sesim ve sessiz kalamam" projesine destek olun

Caz müzisyeni Ceren Temel'in "Ben sesim ve sessiz kalamam" projesine destek olun

 

I’m the voice and I can’t be silenced

 

 

Caz müzisyeni, besteci ve eğitimci Ceren Temel uzun zamandır hayalini kurduğu kadın hakları ve toplumsal cinsiyet eşitliği gibi konuları işleyebileceği bir proje için müzikseverlerden destek bekliyor.

 

 

"Ben sesim ve sessiz kalamam" projesine katılım 14 Ekime kadar uzatıldı

 

 

Ceren Temel kadın sanatçıların daha görünür olması ve kadın hakları, toplumsal cinsiyet eşitsizliği konularında gönüllü olarak çalışan oluşumlara bağış yapmak adına bir fon çalışması başlattı.

 

Ceren Temel'in, Berlin’de yaşayan Romanyalı spoken-word performans sanatçısı Gaby Bila-Günther (Lady Gaby) ile işbirliği yapacağı projeyle ilgili ilk ortak performansı 19 Eylülde The Circle Beyoğlu’nda gerçekleşti ama projeye destek katılımı 14 Ekime kadar devam edecek.

 

İkili performansta loop station ve vokal prosesör ile vokal ses katmanları, ses efektleri ve doğaçlamalar sergilerken Lady Gaby ise, kadın hakları; kadın cinayetleri, toplumsal cinsiyet eşitliği ve benzeri konularda ortak yazılan ingilizce metin ile beraber performansını sergiledi.

 

Türkiye'de ve dünyada cinsiyet eşitsizliği ve kadın cinayetleri olanca hızıyla yaşanmaya devam ediyor. Bir sanatçı olarak Ceren Temel bu konuya dair kaygıları rtarken, bir sanatçı olarak kendini ifade etmenin nasıl bir yolu olabileceğini düşündü ve müzikseverlerin cazseverlerin desteğine ihtiyaç duyduğu projesini geliştirdi.

 

Ses çıkarmaktan korktuğumuz, hareket bile edemeyecek hale geldiğimiz şu günlerde belki kadın sanatçılar ve müzisyenler olarak daha çok böyle projeler yapabilmek adına birbirimize ilham olabilir, sesimizi daha çok duyurabilir ve farkındalık yaratabiliriz diyor başarılı genç sanatçı.

 

Ceren Temel'in "I’m the voice and I can’t be silenced" isimli projesine desteğinizi sanatçının fongogo sayfasındaki destek paylaşımından gösterebilirsiniz. Sayfaya ulaşmak için bu linki kullanın.

 

Cazkolik.com / 28 Eylül 2022, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.