Cazın hayatı içinde olma hali; Kanyon`da Caz 14 Ekim Pazar Kerem Görsev Trio "Chamber Jazz" ile başlıyor.

Cazın hayatı içinde olma hali; Kanyon`da Caz 14 Ekim Pazar Kerem Görsev Trio "Chamber Jazz" ile başlıyor.

İlk başladığı günden beri alışveriş merkezleri için düşünülmüş en orijinal fikirlerden biri olan Kanyon`da Caz, müzikseverlerin belleğinde cazla özdeşleşen bir kimlik oldu. Kanyon`a bu fikri verenleri tebrik ettiğimiz gibi üç yıldır istikrarla uygulayan Kanyon yönetimine de ayrıca tebriklerimizi iletiyoruz.

Alışveriş merkezleri hayatın modern yüzünün toplumsal karşılığı ama eminiz ki merkezlerin yönetimleri geniş ve konforlu koridorlarında saatlerini geçiren binlerce insana yalnızca alışveriş imkanından öte kültürel hizmetler sunmayı günlük faaliyetlerinin parçası kabul ediyor. Bu çok normal ama koridorlarında caz müziğini duyduğumuz alışveriş merkezi nerdeyse yok, `nerdeyse` lafı Kanyon istisna olduğu için. Kanyon`da yapmasa hiç yok dememiz gerekecek! Bu kısmı ola ki bu haberi okuyan diğer alışveriş merkezi yöneticilerinden birinin `a, hakikaten niye biz de yapmıyoruz ki` deme ihtimali nedeniyle bir çeşit serzeniş olsun diye yazdık.

Kanyon`da Caz yeni sezona 14 Ekim Pazar günü Kerem Görsev Trio w/Sedef Erçetin`li `Chamber Jazz` ile başlıyor...

2009 yılında Kürşat Başar ile başlayan Kanyon`da Caz özellikle ilk iki sezon Pazarları caz rüzgarı olarak esti. Bu sezon da esmeye devam edecek ama etkinlik sayısını ayda bir olarak belirlemişler. İlk başladığında yanlış hatırlamıyorsak ay içine daha çok sayıda etkinlik koyuyorlardı. Niye her Pazar değil? Keşke öyle olsa...

14 Ekim Pazar günü Kerem Görsev`in uzun süredir yürüttüğü projelerden `Chamber Caz`la Kanyon sakinleri yine alt kattaki meydanı heyecanla dolduracak. Basta Kağan Yıldız ile davulda Ferit Odman`ın yanısıra çellist Sedef Erçetin`in katılımıyla yürüyen proje Görsev`in son albümlerinde ağırlıklı olarak yer verdiği bestelerini yaylılar önünde senfonik orkestrasyonlarla çalmanın daha küçük oda tipi mekanlar için küçültülmüş hali ama dinleyiciye verdiği müzikal zevk oldukça işlevsel ve etkileyici.

Gelecek aylarda kimler olacak bilmiyoruz, açıklanınca onları da takvimde günü geldikçe duyurmaya devam ederiz.

Cazkolik.com / 13 Ekim 2012, Cumartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X