Festival CD'si EMI tarafından yayınlandı.

Festival CD'si EMI tarafından yayınlandı.

Festivalin CD'si de yayınlanmışsa o yıl artık tümüyle bitmiş demektir...

17. Uluslararası İstanbul Caz Festivali albümü,

EMI Müzik Türkiye etiketiyle tüm müzikmarketlerde!

 
1-20 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşmiş olan 17. Uluslararası İstanbul Caz Festivali’nin CD’si EMI Müzik tarafından yayınlandı. 

Festivale katılan çeşitli sanatçıların özenle seçilen parçalarından oluşan ve festival takipçilerinin koleksiyonlarında önemli bir yer edinecek olan “17. Uluslararası İstanbul Caz Festivali” albümünde, festivalin yıldız yabancı isimlerinin yanı sıra Türk cazcılarının özellikle en yeni albümlerinden seçilmiş parçalara da yer verilmiş.
 
50’nin üzerinde konser, 300’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyla İstanbul’u bir caz kentine dönüştüren festival CD’sinde; çağımızın güçlü seslerinden, çağdaş İspanyol ve Latin müziğini caz ve flamenkonun melankolisiyle harmanlayan usta sanatçı Buika’nın ‘Sombras’ parçası da yer alıyor. Ayrıca ‘Killer’, ‘Crazy’ ve Grammy ödüllü ‘Kiss From a Rose’ hit’leriyle, modern R&B ve soul müziğinin en güçlü seslerinden Seal’in ‘It's A Man's Man's Man's World’ yorumu da bu albümde...

Albümde parçalarıyla yer alan diğer değerli sanatçılar arasında ise Tony Bennett, Imogen Heap, Lisa Ekdahl ve Martha Wainwright da bulunuyor.


Cazkolik.com / 06 Eylül 2010, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.