Galaxy Z Fold2 sesi ve görüntüyü yeniden şekillendiriyor

Galaxy Z Fold2 sesi ve görüntüyü yeniden şekillendiriyor

Samsung'un katlanır telefonları cesur bir tasarımla üst düzey mühendisliği bir araya getirerek yeniden ayatımıza soktuğu üçüncü nesil katlanabilir cihazı Galaxy Z Fold2 tanıtıldı.

 

Galaxy Z Fold2, geniş kapsamlı iyileştirmeler ve anlamlı yeniliklerle dolu yeni bir katlanabilir cihaz deneyimi vaad ediyor. Galaxy Z Fold’a göre daha geniş kapak ekranı ve devasa ana ekranıyla sezgisel yeni özellikleri birleştirerek günlük yaşamın ihtiyaçlarına uygun bir mobil cihaz deneyimi öneriyor.

 

Samsung Electronics Mobil Dünya Başkanı ve CEO'su TM Roh yaptığı açıklamada: “Yeni nesil mobil cihazlar geliştirmek adına çıktığımız yolculuğumuz, özgünlük ve yeniliklerle dolu. Samsung Galaxy Z Fold2’yi piyasaya sürerken donanımda anlamlı iyileştirmeler yapabilmek için kullanıcılardan gelen geri bildirimlere kulak vererek mobil cihaz deneyiminin imkânlarını yeniden şekillendiriyor ve yeniden tanımlıyoruz.” dedi.

 

 

Yeni tasarımda berrak bir ses

 

Eksiksiz ve sürükleyici bir içerik deneyimi, 6,2 inçlik Sonsuz-O Kapak Ekranı, e-postalarınızı kontrol etmek, yol tarifi almak veya sevdiğiniz içerikleri izlemek için cihazın kapağını her seferinde açmanıza gerek kalmadan, maksimum kullanılabilirlik sağlıyor. Azaltılmış kenarlara, çentiksiz ön kameraya sahip ve açıldığında 7,6 inçlik genişliğe ulaşan ana ekran; kaydırma ve oyunlar esnasında akıcılık sağlayan 120 Hz uyumlu yenileme hızı sayesinde sizi adeta kendi içine çekecek. Bu deneyimi tamamlamak üzere Galaxy Z Fold2, şimdiye kadar üretilen Galaxy cihazlar arasında en iyi dinamik ses özelliğinin yanı sıra geliştirilmiş stereo etkisi ve yüksek dinamizme sahip çift hoparlörü sayesinde daha berrak bir sese sahip.

 

İstediğiniz içerikleri eksiksiz biçimde yakalayın ve görüntüleyin

 

Galaxy Z Fold2’nin yenilikçi tasarımı Esnek Kullanım Modu ile Uygulama Devamlılığını bir araya getirerek kullanılabilirliği genişletiyor ve kapak ekranıyla ana ekran arasındaki sınır belirsizleşiyor. Bu esneklik sayesinde, ister açık ister katlanmış olarak, tercihlerinize mükemmel uygunlukta içerikleri yaratabilmenizi veya görüntüleyebilmenizi sağlıyor. Samsung'un yeni ürününün görütü alanında sonsuz gibi görünen özellikleri mevcut ama biz daha çok işin ses yanına odaklanalım.

 

Galaxy Z Fold2’nin ses özellikleri

 

- Stereo hoparlörler

- Dolby Atmos teknolojisine sahip surround ses (Dolby Digital, Dolby Digital Plus dâhildir.)

- UHQ 32 bit ve DSD64 / 128 desteği *, PCM: 32 bit'e kadar, DSD: DSD64 / 128

- Ses çalma formatı: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF

* DSD64 ve DSD128 oynatma, dosya formatına bağlı olarak sınırlandırılabilir.

 

 

Galaxy Z Fold2’nin video özellikleri

 

Video oynatma formatı: MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

 

TV bağlantısı: Kablosuz: Smart View (30 fps'de 1080p ekran yansıtma) / Kablolu: USB tip-C üzerinden DisplayPort'u destekler. HDMI Adaptör ile bağlanırken video çıkışını destekler. (60 fps'de DisplayPort 4K UHD)

 

Kullanıcı kadar esnek ve üretken bir cihaz

 

Esnek Kullanım Modu ile içerikleri gerçek zamanlı görüntülemek artık kolay. Görsel İçerik Görüntüleme Modu (Capture View Mode) ile kamera uygulamasından çıkmak gerekmiyor. Eller serbest video çekim özelliğiyle ana nesneyi odakta tutabiliyorsunuz.

 

Yaratıcılığı destekleyen özellikler

 

Çift Önizleme özelliğiyle, ana ekran ile kapak ekranı aynı anda kullanıldığında, hem fotoğrafı çeken kişi hem de fotoğrafı çektiren kişi ön izlemeyi aynı anda görebiliyor. Ayrıca, Kapak Ekranı vizör olarak kullanılarak arka kamerayla yüksek kalitede selfie’ler çekmek mümkün.

 

 

Profesyonel düzeyde kamera özellikleri

 

Galaxy Z Fold2’nin kamerası profesyonel düzeyde kamera kalitesi ve denetimi sunuyor. Profesyonel Video Modu, Tek Tuşla Çoklu Çekim, Parlak Gece Çekimi ve Gece Modu özellikleri oldukça çarpıcı.

 

Kullanacağınız arayüzler için kısayollar oluşturun - İhtiyacınız için en uygun ve optimize kullanıcı arayüzünü ana ekran üzerinde seçebilirsiniz. Ayarlar menüsünü kullanarak, büyük ekran yerleşimini ya da geleneksel telefon yerleşimini seçerek hızlı ve kolay bir biçimde ekran yerleşimi seçimi yapabilirsiniz.

 

Optimize edilmiş uygulama ekranı

 

Gmail, YouTube, Spotify gibi sık kullandığınız uygulamaların görüntüleme deneyimi artırılıyor. Tablete benzer bir deneyimle ofis uygulamalarını ana ekranda görebilirsiniz. Örneğin, ekranın sol kısmında görünen gelen kutunuzla aktif yazışmalarınızı yan yana aynı anda görüntüleyebilirsiniz. Word belgelerini, Excel tablolarını ya da PowerPoint sunumlarını kişisel bilgisayarı aratmayan araç çubuğu düzenlemeleriyle oluşturabilirsiniz.

 

Çoklu kullanım özelliği

 

Çoklu kullanım penceresiyle ekran düzenini kolay ve esnek denetlemek mümkün. Aynı anda birden fazla dosya açarak ve yan yana görüntüleyerek üretkenlik artıyor. İyileştirilmiş çoklu pencere kullanım çubuğu ile, App Pair (Uygulama Eşleştirme) ve Kenar Paneli (Edge Panel) entegrasyonuyla birden fazla uygulamayı aynı anda kullanbilirsiniz. Sürükle ve bırak ile bir uygulamadaki metinleri, görselleri ve belgeleri sürükleyerek aktarmak mümkün. Bölünmüş ekran görüntüsü aracıyla herhangi bir uygulamanın ekran görüntüsünü alarak bir diğer uygulamaya aktarabilirsiniz.

 

Fiyatı

 

Mystic Black ve Mystic Bronze renk seçenekleriyle gelen Galaxy Z Fold2’nin Türkiye’deki tavsiye edilen satış fiyatı ise KDV dâhil 20.000 TL.

 

Cazkolik.com / 01 Eylül 2020, Salı

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.