Avusturya Liseliler Vakfı 3. Müzik ve Sanat Festivali cazla dolu

Avusturya Liseliler Vakfı 3. Müzik ve Sanat Festivali cazla dolu

Bu yıl 3. kez gerçekleşecek Avusturya Liseliler Vakfı 3. Müzik ve Sanat Festivali, 17-18 Eylül tarihleri arasında yerli ve yabancı sanatçıların sahne performanslarıyla Avusturya Başkonsolosluğunda gerçekleşecek.

 

St. Georg Avusturya Lisesi Mezunları tarafından kurulan Avusturya Liseliler Vakfı’nın ilkini 2018 yılında gerçekleştirdiği ve 2019 yılında ikincisi hayata geçen Avusturya Liseliler Vakfı 3. Müzik ve Sanat Festivali pandemi dönemi sonrası üçüncü kez 17-18 Eylül tarihleri arasında Yeniköy’deki Avusturya Başkonsolosluğu’nda düzenlenecek.

 

Her yıl, yeni içeriklerle programını zenginleştirmeyi amaçlayan ALV 3. Müzik ve Sanat Festivali’nde bu yıl; Avrupa’nın önde gelen caz vokalisti Simone Kopmajer, Standards Friends (Dilek Sert Erdoğan, Eren Noyan, İpek Dinç) ve Erdem Özkan caz sahnesinin konukları arasında yer alacak. Mehveş Emeç klasik müzik konseri ile başlayacak olan festival, son gününde Ayhan Sicimoglu Latin All Stars ile izleyenlere çoşkulu anlar yaşatacak. Ayrıca İstanbul’un en popüler kulüplerinde çalan Dj Ahmet Musluoğlu da festival kapsamında performans sergileyecek.

 

Şehri sanatın farklı renkleriyle buluşturacak festivalde Avusturya lisesinden mezun olan sanatçıların eserlerinden oluşan bir karma sergi de yer alacak. Avusturya Liseli sanatçılarının ürettikleri değerli eserlerin sanat severlerle buluştuğu Festivalin gelirleri önceki yıllardaki gibi Avusturya Lisesi’nden mezun, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilerin yurtdışı eğitimlerine katkı sağlayacak.

 

Festivalin biletleri Fonzip platformunda satıştadır.

 

 

Festival Programı:
17 Eylül Cumartesi
16.00 Sergi Açılışı (Palais Yeniköy Fuaye)
17.00 Mehveş Emeç (Balo Salonu)
18.00 Erdem Özkan
19.30 Standards Friends: Dilek Sert Erdoğan, İpek Dinç, Eren Noyan
20.30 DJ. Ahmet Musluoğlu

 

18 Eylül Pazar
16.00 Simone Kopmajer
18.00 Ayhan Sicimoğlu All Latin Stars

 

Cazkolik.com / 14 Eylül 2022, Çarşamba

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.