Bildiğiniz televizyonlar artık yok! Tamam, pahalı ama manyak bir yeni cihaz: Bize her yer televizyon, film, müzik, eğlence

Bildiğiniz televizyonlar artık yok! Tamam, pahalı ama manyak bir yeni cihaz: Bize her yer televizyon, film, müzik, eğlence

Video ve sesi gittiği her yere götürmek isteyenlere üst düzey görüntü, ses ve eğlence performansı sunan yeni taşınabilir ekran ve eğlence cihazı ‘The Freestyle’ı duyuruldu.

 

Samsung firması geliştirdiği yeni nesil ‘The Freestyle’ projeksiyon cihazında akıllı hoparlörü ve ortam aydınlatma sistemini hafif ve taşınabilir hale getirerek televizyonların sehpa üstü değişmez konumunu alt üst ettiği gibi yepyeni bir perspektife dönüştürüyor.

 

The Freestyle adı verilen cihaz yalnızca 830 gram ağırlığa sahip ve herhangi bir alanı, yani evi, odayı, terası, bahçeyi, ofisi aklınıza neresi gelirse orayı anında ekrana dönüştürüyor.

 

Geleneksel ve hantal projeksiyon cihazlarının tersine The Freestyle çok amaçlı döner yapısıyla 180 derece dönüşle masa, yer, duvar hatta tavan gibi tüm yüzeylerde yüksek görüntü kalitesi sağlarken herhangi bir ekran yüzeyine gerek duymuyor ve her açıda ve her yüzeyde 100 inç’e kadar kristal berraklığında görüntü sağlamayı vaad ediyor.

 

 

The Freestyle isimli bu cihaz sahip olduğu teknolojiler sayesinde tüm açılardan izlenebilirken, yansıtıldığı yüzeylere otomatik olarak uyum sağlıyor. Gerek oyun oynarken gerek evden çalışırken ikinci bir TV ekranı işlevi görüyor. ‘Otomatik Odaklama’ özelliği, The Freestyle'ın hangi açıyla yansıtıldığı fark etmeksizin, her yerde 100 inç boyutuna kadar kristal berraklığında görüntü vermesine imkan tanıyor. ‘Pasif Yayıcı’ özelliği ise kamp gibi daha kalabalık aktivitelerde derin bir ses ve temiz bas sağlıyor. 360 derecelik ses yayılımı, kullanıcılara oyun oynarken, kamp yaparken nerede olursa olsun sinema kalitesinde ses sunarken hem aydınlatma cihazı hem akıllı hoparlör olarak kullanılabiliyor.

 

Kullanılmadığı zamanlar ise ortam modu ve yarı saydam lens kapağı sayesinde ortam atmosferini değiştirebilen bir aydınlatma cihazı olarak da kullanılabiliyor. Aynı zamanda müziği analiz ederek duvara, zemine ya da başka herhangi bir yüzeye yansıtılan görsel efektleri sesle eşleştirebilen akıllı bir hoparlör olarak da çalışabiliyor.

 

 

Çarpıcı bir cihaz ama ucuz değil

 

 

Türkiye'de sınırlı sayıda satışa sunulucağı açıklanan cihaz 16.000 TL'den satışa çıkıyor. 28 Şubat gecesine kadar satılacak ürünün satış koşullarını Samsung firmasının web sitesinden takip edebilirsiniz.

 

Cazkolik.com / 15 Şubat 2022, Salı

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.