Hiç kimse kalbiyle sesi arasında onun gibi bir bağ kuramadı

Hiç kimse kalbiyle sesi arasında onun gibi bir bağ kuramadı

Ümmü Gülsüm 117 yaşında

 

1975 yılında 77 yaşında Kahire'de hayata veda eden tüm zamanların en önemli şarkıcılarından Ümmü Gülsüm için sayısız övgülü sıfat sıralanır. 'Doğunun Yıldızı', 'Mısır'ın 4. Piramidi', 'Arap Müziğinin Primadonnası', Nil’in Ölümsüz Sesi', 'Hüzünlerin Anası', 'Delta Bülbülü' Ümmü Gülsüm için sıralanan sayısız tarifin birkaçıdır ve onun sesini bugünün sıfatlarıyla tarif etmek de imkansızdır.

 

20. yüzyıl Türk müziği ile popüler müzikleri sonsuz etkileyen Ümmü Gülsüm'ün Türkiye’de ilk kez yayınlanan plâğı, sevenleri ve koleksiyonerler için hologram ile numaralandırılarak box set halinde sınırlı sayıda üretildi.

 

Tüm zamanların en güzel sesli şarkıcılarından, mezzo soprano ve kontralto arası sese sahip olan Ümmü Gülsüm’ün ülkemizde çok sevilen Taleal Bedru Aleyna ve Enta Omry isimli eserleri içeren kaydı Mega Plâk tarafından orijinal master bantlardan alınarak hazırlandı.

 

180 gr. box sette plâk yanında Arapça, Fransızca ve İngilizce çevirileriyle biyografisini içeren 24 sayfa broşür, CD ve bardak altlığı gibi hediyeler yaldız baskılı özel kutuyla müzikseverlerin beğenisine sunuldu. Koleksiyonerlerin bu fırsatı kaçırmaması tavsiye edilir.

 

Cazkolik.com / 07 Ocak 2022, Cuma

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X