Bas ustası Sebastian Garcia Herreros Akbank Sanat Caz Günleri`nde

Bas ustası Sebastian Garcia Herreros Akbank Sanat Caz Günleri`nde

Kontrbas ustası Juan Sebastian Garcia-Herreros 28 Haziran akşamı Akbank Sanat`ta

 

Snow Owl olarak tanınan dünyaca ünlü bas gitar sanatçısı Juan Sebastian Garcia - Herreros liderliğinde ünlü müzisyenlerden oluşan Art Of Contrabass Guitar, 28 Haziran 2011, Salı günü sıradışı ve özgün müziğiyle Akbank Sanat’ta. Akbank Sanat’taki performansında Juan Sebastian Garcia - Herreros’a, piyanoda Hector Mertignon, perküsyonda Roberto Quientero, saksofonda Klaus Dickbauer, trompette Alexander Wladigeroff ve davulda Stoyan Yankulov eşlik edecek.

 

Müziğe dokuz yaşında New York’a taşındıktan sonra başlayan Kolombiya’lı sanatçı, kariyeri boyunca Elton John, Victor Wooten ve The Spanish Harlem Orchestra gibi Grammy ödüllü isimlerle çalıştı. Ailesinin maddi gücü olmadığı için kendi kendisini eğiten Juan Sebastian Garcia - Herreros, henüz 16 yaşındayken Dunedin High School’da müzik teorisi ve caz performansı dersleri vermeye başladı. Virtüoz performanslarıyla ve kullandığı altı telli elektrikli kontrbas gitarıyla tanınan sanatçı, Türkiye’de Demir Demirkan, Sertab Erener ve Tuluğ Tırpan ile çalıştı. Funk, salsa, rock ve avangart gibi pek çok farklı müzik türünde performanslar sergileyen Juan Sebastian Garcia - Herreros, 2006 yılında ‘Jazz First’ tarafından verilen “En İyi Caz Sanatçısı” ödülüne layık görülerek, ilk albümü “Snow Owl” ile ‘Bayeriches Rundfunk Eleştirmenler Ödülü’nü aldı.

 

Etkinlik: Akbank Sanat Caz Günleri
Konser: Snowl Owl-Art Of Contrabass Guitar
Yer: Akbank Sanat
Konser Tarihi: 28 Haziran 2011, Salı
Saat: 20:00
Bilet Fiyatı: Öğrenci 10 TL. Tam: 20 TL.

 

Akbank Sanat Caz Günleri`nde latin rüzgarı esecek

 

Akbank Sanat Caz Günleri, Grammy ödüllü sanatçılardan oluşan Hector Martignon’s Foreign Affair grubunun 29 Haziran 2011, Çarşamba günü gerçekleştireceği performans ile sona erecek. Hector Martignon’s Foreign Affair’e Akbank Sanat’taki performansında, kontrbas gitarda Juan Garcia-Herreros, perküsyonda Roberto Quintero, saksofonda Klaus Dickbauer eşlik edecek.

 

Ünlü Latin caz piyanisti Hector Martignon, kariyeri boyunca hem kişisel, hem de grup üyesi olarak sayısız kez Grammy’ye aday gösterildi. Bugüne kadar caz, latin, pop gibi pek çok albümde çalan Hector Martignon, son olarak Ang Lee’nin “Eat, Drink, Man, Woman” adlı filminin müzik aranjörü ve piyanisti olarak Oscar’a aday oldu. Celia Cruz ve Ismael Quintana gibi starlarla çalışan sanatçı, piyanistliğin yanı sıra film müzikleri, Broadway müzikalleri, TV ve radyo için beste ve aranjörlük yapıyor.

 

Etkinlik: Akbank Sanat Caz Günleri
Konser: Hector Martignon’s Foreign Affair
Yer: Akbank Sanat
Konser Tarihi: 29 Haziran 2011, Çarşamba
Saat: 20:00
Bilet Fiyatı: Öğrenci 10 TL. Tam: 20 TL.

 

Cazkolik.com / 23 Haziran 2011, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.