İlki geçen yıl yine bu tarihlerde düzenlenen Nublu Jazz Festival 4 - 12 Mart tarihleri arasında Babylon, Nublu ve Lucca`da yapılacak

İlki geçen yıl yine bu tarihlerde düzenlenen Nublu Jazz Festival 4 - 12 Mart tarihleri arasında Babylon, Nublu ve Lucca`da yapılacak

İlki geçen yıl düzenlenen Nublu Jazz Festival`in zamanı geldi çattı. New York ve Sao Paolo`dan sonra Mart ayında ikincisi düzenlenecek festival aynı zamanda İstanbul`un en genç caz festivali niteliğinde. 4-12 Mart tarihleri arasında Nokia Ovi Music sponsorluğunda yine birçok müzisyeni Babylon, Nublu ve Lucca’da ağırlamaya hazırlanıyor.

 

Türkiye’nin en genç caz festivali Nublu Jazz, geçen sene yoğun ilgi görmüş ve farklı projeleri bir araya getiren programıyla oldukça dikkat çekmişti. Ilki 2009’da New York Nublu’da başlayan festival 2010’da üç kıtada üç metropole uzandı: Istanbul, Sao Paolo ve New York. Mart ayında ikinci kez İstanbullu cazseverlerle buluşacak olan festival yine özel buluşmalara ve yeni müziklere sahne açacak.Festivalin bu yılki programı oldukça dolu. İlhan Erşahin’in en köklü ve dinamik projelerinden Love Trio usta perküsyoncu Arto Tuncboyacıyan ile birlikte sahne alacak. Ünlü İsveçli müzisyen Jose Gonzalez’in yeni projesi Junip, Craig Harris ve Hamid Drake gibi usta müzisyenlerle sahne alan önemli caz vokalisti Laika, yine İlhan Erşahin’in en sevilen projelerinden İstanbul Sessions festivalin lokomotif projeleri arasında. Usta bas gitarist Alp Ersönmez’ın efsane prodüktör DJ Logic ile gerçekleşecek olan buluşması da görülmeye değer konserlerden... Tüm bunlara ek olarak Istanbul’a bu sezon merhaba diyen mekan Nublu Istanbul da festival sırasında İmer Demirer, Çağrı Sertel, Ozan Musluoğlu, Selen Gülün gibi pek çok isim festival kapsamında farklı projelerle performans sergileyecek.

 

Festivalin bu yıl Babylon ve Nublu dışında gerçekleşecek olan iki etkinliği Bebek Lucca’da gerçekleşecek olan Alex from Tokyo ve Dj Logic performansları.

 

Cazkolik.com / 16 Şubat 2011, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.