İmer Demirer; "You, Me & Char"

İmer Demirer; "You, Me & Char"

Cazın içinde geçirdiği onca başarılı yıla rağmen ilk albümünü yayınlamaya ancak fırbat bulan Demirer’in albümü Pozitif firması tarafından yayınlandı. "You, Me & Char" adını verdiği albümünde Demirer’in kendi bestesi olan 4 parça da yer alıyor. Albümde eserleri bulunan diğer müzisyenler ise Emin Fındıkoğlu ve Ali Perret.

Demirer, 12 yaşında trompetle tanıştı ve 10 yıl süren klasik eğitimin ardından İstanbul Konservatuvarı’ndan mezun oldu. Genç yaşına rağmen uluslararası festivallerde sıklıkla yer alan İmer Demirer, Aaron Goldberg, Essiet Essiet, Ari Honig gibi isimlerle çalıştı, Acid Trippin’, İstanbul Caz Dörtlüsü, Emin Fındıkoglu Group, TRT Jazz Orchestra ve EBU Jazz Orchestra gibi önemli projelerde de yer aldı. Miles Davis, Clifford Brown, Wayne Shorter, Lee Morgan ve Wody Shaw gibi önde gelen isimlerin beğenisini kazanmış olan İmer Demirer’in ismi, şimdiden Türk Caz müziğinin en saygın ve önemli trompetçilerinen biri olarak anılıyor.

Yaşadığımız sonbahar ve önümüzdeki kışın ruhuna uyacak naif bir caz albümü "You, Me & Char"a müzikseverlerin büyük ilgi göstereceğine inanıyoruz.

Cazkolik.com / 25 Ekim 2009, Pazar

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.