İş Sanat, Frank Sinatra şarkılarına güçlü bir soluk katan Michael Feinsten`i Aycan Teztel Superband Orkestra`yla ağırlayacak.

İş Sanat, Frank Sinatra şarkılarına güçlü bir soluk katan Michael Feinsten`i Aycan Teztel Superband Orkestra`yla ağırlayacak.

Yumuşak, duygulu, farklı tonlar arasında rahatlıkla geçiş yapabilen vokaliyle büyük orkestra önünde Amerikan Songbook külliyatının gösterişli şarkılarına güçlü yorumlar katmayı seven şarkıcı Michail Feinstein Türkiye`ye ilk kez 3 nisan akşamı İş Sanat sahnesinde merhaba diyecek. Konserde Feinstein`e tromboncu Aycan Teztel ve İstanbul Superband Orkestrası eşlik edecek. Havaların giderek ısındığı bahar aylarına, nisana güzel bir başlangıç için pazartesi akşamı tamamı Frank Sinatra`nın söylediği şarkılardan oluşacak konseri kaçırmak akıl kârı olmaz, sonra söylemedi demeyin :)

* * *

İki kez Emmy, beş kez Grammy adayı olan, Amerikan standartlarının büyükelçisi de denilen Feinstein oldukça tecrübeli, uzun yıllarını hem repertuvarını korumaya ve genişletmeye veren hem bu standartların kökenlerine yönelik araştırmalar yapan bir sanatçı. Özellikle Amerikan tiyatrolarında seslendirilen şarkılarla ilgili çalışmaları nedeniyle Drama Desk Special Award`la onurlandırılan sanatçı albüm satışlarının başarısı nedeniyle birden fazla platin ödül kazandı. Şimdilerde koserlerinin yanısıra Carmel Performans Sanatları Merkezi`nin artistik direktörlüğünü yürüten Feinstein`in özellikle Sinatra repertuvarı Türk müziksever tarafından heyecanla bekleniyor. Şarkıların üst perdelerinde kontrüllü vokaliyle güçlü kreşendoların duygusal yönetimini çok iyi yapabilmesi Feinsteni izlemek için heyecanlanmamıza neden oluyor.

Cazkolik.com / 30 Mart 2017, Perşembe

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X