Keith Jarrett'tan sağlığına dair ciddi ve yeni bir açıklama geldi

Keith Jarrett'tan sağlığına dair ciddi ve yeni bir açıklama geldi

Caz dünyası iki yıldan fazladır Keith Jarrett'ın sağlığıyla ilgili net bir bilgi alma peşinde. Yayıncısı ECM ve aile çevresi tarafından bu zaman zarfında pek bir açıklama yapılmamıştı.

 

Uzun zamandır sanatçının sağlığıyla ilgili tedirgin edici bilgiler yoğun şekilde dolaşıyordu. Bu kadar yaygın bilgi dedikodu olmaktan çoktan çıktı. Nihayet gerçek New York Times'ın ünlü caz yazarı Nate Chinen'ın Jarrett ile yaptığı bir telefon konuşmasını bugün gazetede yayınlamasıyla açıklığa kavuştu.

 

Chinen, telefon konuşmasına dair yayınladığı haberinde büyük sanatçının bir daha konser vermesinin mümkün görünmediğini söylüyor.

 

Son olarak 2017 yılında Carnegie Hall sahnesine çıktığında sanatçı konsere Trump'a ağır sözler söyleyerek başlamıştı. Sonrası için bir konser daha planlayan sanatçının planlanan konseri sebep açıklanmadan iptal edilmişti.

 

Jarrett 2018 Şubat ayı sonunda felç geçirdiğini, tedavi sürerken Mayısta bir felç daha geçirdiğini bizzat telefonda Nate Chinen'a açıklamış.

 

Hali hazırda bastonla yürümeye çalışan sanatçının sol tarafı kısmen halâ felç. Sadece tek eliyle bir şeyler çalabiliyormuş. Felç geçirmeye bağlı olarak çaldığı müziğe dair unutkanlık da yaşayan sanatçı ikinci felcin ardından şu an bir bakımevinde yaşamak durumunda kaldığını, tedavinin sürdüğünü ama iyileşmesine dair olumlu bir gelişmenin şu an mümkün görünmediğini söylemiş.

 

Cazkolik.com / 21 Ekim 2020, Çarşamba

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X