Kendi müziğini yapmak isteyen genç kadınlara ücretsiz eğitim verecek Beats By Girlz Türkiye başlıyor

Kendi müziğini yapmak isteyen genç kadınlara ücretsiz eğitim verecek Beats By Girlz Türkiye başlıyor

Kendi müziğini yapmak isteyen genç kadınlara ücretsiz eğitim olanağı yaratan New York merkezli müzik programı ve kolektifi Beats By Girlz’ün Türkiye ayağı Haziranda başlıyor.

 

Teknolojiyi kullanarak DJ, prodüktör ve besteci olmak isteyen genç kadınlara yenilikçi müzik eğitimi sunacak Beats By Girlz Türkiye, 10 Haziranda yerli müzik sektöründen yaratıcı kadınların sohbetleri ve performanslarıyla katılacağı çevrimiçi buluşmayla ‘merhaba’ diyecek.

 

Program, genç kadınların müzik becerilerini, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını ortaya koyabilecekleri bir dünya yaratmaya çalışırken, müziklerini ve kariyelerini geliştirmeleri sürecinde onlara rehber olmayı da amaçlıyor. Beats By Girlz Türkiye, müzik profesyonelleri, sivil toplum örgütleri ve özel sektörle ortaklaşa üreteceği proje ve etkinliklerle müzik sektöründe yeterince temsil edilmeyen kadınların görünürlüğüne yönelik çalışmalar yürüteceğini belirtiyor.

 

Beats By Girlz Türkiye’nin Haziran sonu başlayacak atölyelerine başvurular 24 Mayıs’ta beatsbygirlzturkey.com adresinde başlayacak.

 

Cazkolik.com / 10 Mayıs 2021, Pazartesi

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.