Koç Üniversitesi Sevgi Gönül Kültür Merkezi `Güz Sezonu`nu Ayşe Tütüncü konseriyle açıyor

Koç Üniversitesi Sevgi Gönül Kültür Merkezi `Güz Sezonu`nu Ayşe Tütüncü konseriyle açıyor

Koç Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren, öğrenci gösterilerinden bir çok ünlü sanatçı ve gurubun etkinliklerine ev sahipliği yapan Koç Üniversitesi Sevgi Gönül Kültür Merkezi (SGKM), Güz Sezonu’nu Ekim ayındaki yoğun programıyla açıyor.

 

2008 yılında açılan, 364 kişi kapasiteli oditoryum, 5 Ekim 2011, Çarşamba günü itibariyle birbirinden değerli sanatçı ve gurupları sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Açılışında Ayşe Tütüncü ve Sıla Gerbağa Trio`nun konserine yer verecek olan kültür merkezi konser sonrasında farklı etkinliklerle sezona devam edecek. Neler bunlar derseniz hepsi aşağıda deriz;

 

Açılış Ayşe Tütüncü Sıla Gerbağa Duo ile

 

Koç Üniversitesi Sevgi Gönül Kültür Merkezi Güz Dönemi’nin açılışında Ayşe Tütüncü (piyano) ve Sıla Gerbağa (Bas Flüt) sahne alıyor. Bas flüt eşliğinde performans gerçekleştirecek olan Tütüncü, 1995’ten bu yana sürdürdüğü “Piyano Perküsyon” projesinde doğaçlamaya açık serbest bölümleri olan besteler, uyarlamalar, çeşitlemeler yapıyor. Ayşe Tütüncü Sıla Gerbağa Duo, 5 Ekim 2011, Çarşamba günü ücretsiz olarak izlenebilecek.

 

Dostlar Tiyatrosu’ndan ‘Nereye Gidiyoruz’

 

Güz Dönemi’nde sahne alacak bir diğer etkinlik ise, 11 Ekim 2011, Salı günü sahnelenecek Dostlar Tiyatrosu, Aziz Nesin’in “Nereye Gidiyoruz” oyunu olacak. Türk mizahının usta yazarı Aziz Nesin’in öykü, şiir, masal ve taşlamalarından oluşan, Genco Erkal’ın sahneye uyarladığı ve tek başına oynadığı bu çağdaş meddah gösterisinde bugünlerde herkesin birbirine sorduğu “Nereye gidiyoruz” sorusuna yanıt aranıyor. Gösterinin biletleri 10 Ekim 2011 tarihinden itibaren Sevgi Gönül Kültür Merkezi’nde satışa sunulacak.

 

Talimhane Tiyatrosu insan kaçakçılığına dem vuruyor

 

Sevgi Gönül Kültür Merkezi’nin Güz Dönemi’ndeki bir diğer tiyatro gösterisi ise, Talimhane Tiyatrosu oyuncularının 25 Ekim 2011, Salı günü sergileyeceği “Önce Bir Boşluk Oldu Kal Gidince, Ama Şimdi İyi…” adlı oyun. İnsan tacirlerinin eline düşüp pasaportları ellerinden alınıp, evlerde kilitli tutulan yüzlerce kadından biri olan Dijana’nın hikayesini konu eden oyun, zaman zaman dayanılması güç bir gerçeklik ve ironi ile anlatılıyor. Talimhane Tiyatrosu oyuncularının sergileyecekleri oyunun biletleri, 24 Ekim 2011 tarihinden itibaren Sevgi Gönül Kültür Merkezi’nde satışa sunulacak.

 

Aydın Karlıbel’den Cumhuriyet’in 88’inci Yıldönümü Konseri

 

Sevgi Gönül Kültür Merkezi Güz Dönemi etkinlikleri, Cumhuriyet’in 88. Yıldönümü çerçevesinde gerçekleştirilecek konserle devam ediyor. Cambridge Biographical Center tarafından "20. Yüzyılın 2000 Önde Gelen Müzisyeni"nden biri seçilen piyanist Aydın Karlıbel’in Osmanlı döneminden Cumhuriyet dönemine kadar çok çeşitli ezgiler sunacağı konser,  26 Ekim’de ücretsiz olarak izlenebilecek.

 


 

SGKM Hakkında

 

Koç Üniversitesi Rumeli Feneri Kampüsü içinde konumlandırılan ve 2008 yılından günümüze hizmet veren Sevgi Gönül Kültür Merkezi kültür-sanat hayatını hem kampus içinden, hem de okul dışından katılımcılarla buluşturmakta, konserler, tiyatro oyunları, film gösterimleri, resitaller, sergiler, dans performansları ve benzeri birçok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

 

Bir sosyal hizmet projesi olan Sevgi Gönül Kültür Merkezi, Sevgi Gönül Tiyatro Günleri’nden, Dans Festivali’ne, Engelsiz Show’dan ünlülerle sohbet seminerlerine (örn. KatılSAK KonunuşSAK) kadar birçok etkinliğin organize edilmesine katkıda bulunmakta ve öğrenci kulüplerinin çalışmalarına destek vermektedir. Önümüzdeki dönemde de Türkiye`de gençlerin zevkine uygun konserlere, tiyatrolara, film gösterimlerine, resitallere, sergilere, tek kişilik gösterilere, dans performanslarına, kokteyllere ev sahipliği yapacaktır.

 

Üstün teknik donanıma sahip olan Sevgi Gönül Oditoryumu’nda 450 koltuk kapasitesi mevcuttur. Üniversite gençliğinin rüzgârını arkasına alarak her zaman yeni hedeflerle çok daha büyük projeleri geliştirme misyonuyla çalışan Sevgi Gönül Kültür Merkezi, salonun şartları elverdiği ölçüde başta Zekeriyaköy, Sarıyer gibi yakın yerleşim birimlerinde olmak üzere kent içindeki birçok kurum ve kuruluşu Koç Üniversitesi Rumeli Feneri Kampüsü’nde ağırlama imkanı sunmaktadır.

 

Cazkolik.com / 27 Eylül 2011, Salı

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.