Kommagene uygarlığından Kommagene Caz Festivali'ne

Kommagene uygarlığından Kommagene Caz Festivali'ne

Adıyaman ve çevresi geçmişi çok eskilere uzanan uygarlıkların beşiğidir. Milattan önce 2000 yılında kurulan Kommagene Krallığı ve devamında aynı coğrafyada yeşeren sonraki krallıkların ardından günümüze uzanan tarihte nice kültürler yeşerdi ve izlerini bıraktı.

 

Adıyaman son yıllarda aktif kültürel içerikler üreten bir şehir olmaya çalışıyor. 20 Ağustos ile 20 Ekim arası gerçekleşen Kommagene Bienali kültürel dikkati bu yöne çevirmişken bienalin sona erişinin ardından bir ilk olarak caz festivali gerçekleşeceği haberi yankı uyandırdı.

 

Adıyaman Kahta Kaymakamı Selami Korkutata üst üste gerçekleşen etkinliklerin ardından Mezopotamya Caz Festivali'ni duyurdu.

 

21 Ekimde Adalar’da Can Ergin ve Sami Hosseini’den ‘Caz ve Doğaçlama Performansı’ ile başlayacak festival, 22 Ekim’de Kahta Kültür Merkezi’nde Sedat Anar ve Selahattin Anar (Anar Duo), 23 Ekimde Kahta Kalesi’nde Onur Aymergen Trio ile devam edecek. 24 Ekimdeki Eylül Ergül ve Önder Focan'ın Nat King Cole projesinin ardından festivalin son günü Borusan Quartet, Nemrut’un zirvesindeki gün batımında konser verecek.

 

Festival programını alttaki görselde bulabilirsiniz.

 

Cazkolik.com / 20 Ekim 2022, Perşembe

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.