Kültür sanat dünyası yeni ve çağdaş bir mekâna kavuştu

Kültür sanat dünyası yeni ve çağdaş bir mekâna kavuştu

Kadıköy Belediyesi’nin çağdaş tiyatronun sahneleme biçimlerinden esinlenerek tasarladığı ve bilindik sahne tasarımlarının ötesinde seyir imkânı sunan Alan Kadıköy kültür sanat dünyasına kapılarını açtı.

 

14 Aralık Salı günü gerçekleşen törenle açılan Alan Kadıköy Acıbadem Muhittin Üstündağ Caddesi’nde bulunuyor. Binada tiyatro oyunlarının sergilenme biçimine göre klasik sahne, orta sahne, meydan sahne, arena sahne ve forum düzenlerine uyarlanabilen tiyatro salonu ile birlikte 650 metrekare genişliğinde bir de sergi salonu yer alıyor. Binanın hemen bitişiğinde yer alan ve her yaştan insanın sanatla, kitapla ve yaratıcı oyunlarla beslenebileceği bir platform olma özelliğine sahip Yaratıcılık ve Sanat Parkı da Kadıköy’de 7/24 sanatın konuşulup, sanatın izleneceği Alan Kadıköy’le bir bütünlük teşkil ediyor.

 

Aşağıdaki resimde Alan kadıköy'ün farklı sahne tasarımını görmek mümkün. Alan kadıköy yönetimine önerildiği taktirde bu salonda konserler izlemek de mümkün. Böylesi bir sahne tasarımı farklı müzik türleri için ideal ortam sunabilir.

 

Cazkolik.com / 24 Aralık 2021, Cuma

 

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.X