Kurt Elling bu akşam İş-Sanat`ta

Kurt Elling bu akşam İş-Sanat`ta

Eleştirmenlerden izleyicilere herkesin nefesini kesen eşsiz bariton sesi ve tümü Grammy’ye aday gösterilen albümleriyle San Francisco Chronicle’dan New York Times’a, Jazz Times’dan Jazz Review’a uzanan saygın yayınlarda istinasız olarak günümüzün en özgün, en yaratıcı ve en iyi erkek vokali olarak gösterilen Kurt Elling bu akşam saat 20:00’de İş-Sanat’ta sahne alıyor.


Caz standartları ve yeni bestelerin yanısıra Wayne Shorter, Keith Jarrett, Dexter Gordon ve Pat Metheny gibi ustaların doğaçlama sololarına, Rainer Maria Rilke, Jack Kerouac, Pablo Neruda ve Mevlana esinli sözler ve imgeler taşıyan sanatçı, "vocalese" denen bu tekniğin de en iyi uygulayıcısı olarak kabul ediliyor. İş-Sanat’a dörtlüsüyle konuk olacak olan ünlü müzisyen, kimilerine göre Satchmo ve Mark Murphy’nin tahtının sahibi olarak da gösteriliyor. Elling’in zeka ve derinlik taşıyan bariton sesi Kasım ayının en ilgi çekici konserlerinden biri olmaya aday.


Nightmoves albümünün parça listesi;

01 Nightmoves
02 Tight
03 Change Partners / If You Never Come To Me
04 Undun
05 Where Are You, My Love
06 And We Will Fly
07 The Waking
08 The Sleepers
09 Leaving Again / In The Wee Small Hours
10 A New Body And Soul
11 I Like the Sunrise


Müzisyenler;

Kurt Elling-Vocals, Laurence Hobgood-Piyano, Willie Jones-Davul, Christian McBride, Rob Amster-Bas, Rob Mounsey-Electric Piyano, Keyboards, Guilherme Monteiro-Gitar, Bob Mintzer-Tenor Saksafon, Howard Levy, Gregoire Maret-Armonika, Escher Yaylı Dörtlüsü.


Cazkolik.com

BU İÇERİĞİ PAYLAŞIN


Cazkolik.com

  • Instagram
  • Email

Yorum Yazın

Siz de yorum yazarak programcımıza fikirlerini bildirin. Yorumlar yönetici onayından sonra sitede yayınlanmaktadır. *.